Śląsk Wrocław ma co odrabiać w rewanżu. Wicemistrz Polski po prostych błędach w obronie przegrał bój w III rundzie el. Ligi Konferencji (VIDEO)

Data dodania: 07-08-2024 21:34

Śląsk Wrocław zdołał wyeliminować Riga FC w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy, ale druga przeszkoda może okazać się nie do przejścia. Wicemistrzowie Polski przegrali pierwsze spotkanie III rundy ze szwajcarskim St. Gallen. Ekipa Jacka Magiery uległa Szwajcarom 0:2.

Śląsk szybko dał się zaskoczyć gospodarzom. Wrocławianie już w 5. minucie stracili gola na 0:1. Piłka trafiła do Chadraca Akolo, który wykorzystał zagranie po składnej akcji St. Gallen i pokonał Rafała Leszczyńskiego.

Goście z Wrocławia przyjęli cios i nie próbowali się za mocno odgryzać. To gospodarze mieli przewagę i szukali podwyższenia wyniku. W końcu jednak Śląsk stworzył okazję. Szansę na 1:1 miał Sebastian Musiolik, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Lawrencem Ati Zigim.

St. Gallen okazję miał chwilę potem. Okazję na dublet zmarnował jednak Akolo, którego zatrzymał Leszczyński. Śląsk odgryzł się uderzeniem Musiolika i pudłem z bliska Samca-Talara.

Wynik na 2:0 Szwajcarzy podwyższyli w 41. minucie. Błąd popełnił Petkov, a do siatki trafił Willem Geubbels.

W II połowie szansę miał Mateusz Żukowski. Po strzale 22-latka gospodarze wybili piłkę z linii bramkowej. Chwilę później niecelnie uderzył Nahuel Leiva.

Śląsk w II połowie przeważał i chciał zmniejszyć przewagę Szwajcarów. Nie udało się. Sami zaś w końcówce mogli dostać śmiertelny cios, pozbawiający ich właściwie szanse w rewanżu. Najpierw w 89. minucie kiepsko uderzył po groźnej kontrze Jovan Milosević, a po chwili Leszczyński zbił piłkę na poprzeczkę po soczystym uderzeniu Felixa Mambimbirgo.

Rewanże we Wrocławiu w czwartek, 15 lipca o godz. 20:30. Rywalem zwycięzcy tej rywalizacji będzie przegrany z pary Trabzonspor - Rapid Wiedeń z III rundy Ligi Europy.