Pech Jagiellonii Białystok. Mistrz Polski poległ po samobóju. O awans powalczy w Norwegii, ale widać, że będzie ciężko (VIDEO)

Data dodania: 07-08-2024 22:35

Jagiellonia Białystok przegrała pierwsze spotkanie III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Duma Podlasia po pechowo straconej bramce samobójczej uległa u siebie norweskiemu Bodo/Glimt.

Wiadomo było od początku, że druga przeszkoda na drodze do LM będzie dużo trudniejsza niż pierwsza, czyli litewski FK Poniewieże. I faktycznie już na początku starcia z Bodo/Glimt zrobiło się groźnie po stracie Nene, ale uderzenie Hakona Evjena zostało zablokowane.

Jaga dostała sygnał ostrzegawczy, ale w pierwszych fragmentach gry to ona została zepchnięta do defensywy i musiała grać uważnie w obronie po szarżach rywali. W końcu podopieczni Adriana Siemieńca się otrząsnęli i zaatakowali. Zablokowany został Jesus Imaz, a dobitka Nene została obroniona przez Haikina. Potem bramkarz Bodo/Glimt zatrzymał Kristoffera Hansena.

Po przerwie nie minął kwadrans i Norwegowie prowadzili. Od początku II połowy znowu przejęli inicjatywę i byli lepsi. W 58. minucie po składnej akcji Bodo/Glimt piłkę do własnej bramki wpakował próbujący uratować Jagę Adrian Dieguez. Zaryzykował i się nie opłaciło...

W 66. minucie piłka znowu wpadła do bramki strzeżonej przez Sławomira Abramowicza. Gola na 2:0 strzelił Brede Moe, ale gol nie został uznany, bo wcześniej faulowany był jeden z zawodników Jagiellonii. Sędzia po analizie VAR zmienił decyzję z boiska i anulował bramkę.

Jagiellonia szukała okazji, ale miała problemy z przebiciem się pod bramkę Bodo/Glimt i stworzeniem zagrożenia. Norwegowie szukali okazji na gola po kontrze, ale kilka szybkich wypadów rozegrali źle i niedokładnie, więc ostatecznie wygrali 1:0.

Rewanż w Norwegii we wtorek, 13 sierpnia o godz. 19:00. Lepszy z pary Bodo/Glim - Jagiellonia zagra w IV rundzie z Crveną Zvezdą Belgrad. Przegrany w IV rundzie, ale Ligi Europy, zmierzy się z przegranym z pary Panathinaikos Ateny - Ajax Amsterdam.