Cristiano Ronaldo uratował reprezentację Portugalii przed remisem. Kolejny gol 39-letniego gwiazdora w Lidze Narodów UEFA

Dodał: kk
Data dodania: 09-09-2024 8:00
screen

W 2. kolejce Ligi Narodów UEFA (grupa A) Portugalia pokonała 2:1 Szkocję. Bramkę na wagę zwycięstwa wywalczył Cristiano Ronaldo.

Portugalia przegrywała u siebie już w 7. minucie meczu, bo gola dla Szkocji wywalczył Scott McTominay, który jest w dobrej formie. Świeży nabytek SSC Napoli pokazuje ostatnio sporo jakości. Portugalczycy nie grali na miarę oczekiwań do przerwy.

Dopiero w drugiej części gry selekcjoner Roberto Martinez dokonał zmian. Na boisko wpuścił m.in. Cristiano Ronaldo, który nie grał od początku pojedynku. Wtedy gra zespołu diametralnie się zmieniła. Szybko padła bramka wyrównująca.

W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Bruno Fernandes, a w 88. minucie gola na wagę wygranej wywalczył Cristiano Ronaldo. Po podaniu w pole karne napastnik wykończył akcję i dał swojej drużynie kolejne zwycięstwo w tej edycji Ligi Narodów UEFA. W meczu z Chorwacją (2:1) “CR7” również wpisał się na listę strzelców.

Źródło: Liga Narodów UEFA