Cracovia dogoniła lidera. Kolejna wygrana Pasów (VIDEO)

Data dodania: 21-09-2024 14:15

Cracovia wygrała kolejny mecz w Ekstraklasie i dogoniła w tabeli liderującego Lecha Poznań. Pasy w pierwszym sobotnim spotkaniu 9. kolejki pokonały Puszczę Niepołomice 2:1.

Początek meczu należał do zespołu z Niepołomic, który już w 6. minucie objął prowadzenie po golu Kosidisa.

Cracovia rzuciła się do odrabiania strat i jeszcze przed upływem kwadransa wyrównała rezultat spotkania. Strzelcem gola był Ghita, który strzałem głową pokonał golkipera Puszczy.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po zmianie stron oba zespoły miały swoje okazje do zdobycia bramki, ale to Cracovia wyszła na prowadzenie. W 67. minucie na strzał z ostrego kąta zdecydował się Kakabadze. Po błędzie bramkarza Puszczy futbolówka trafiła do siatki.

Cracovia, po sobotniej wygranej, zajmuje drugie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy z identycznym dorobkiem punktowym (19) jak lider Lech Poznań. Kolejorz rozegra swój mecz w niedzielę, a rywalem będzie wrocławski Śląsk.