AC Milan przerwał czarną serię! Rossoneri wygrali derby. Nieoczekiwany bohater (VIDEO)

Data dodania: 22-09-2024 22:38

Na sześciu kolejnych derbowych zwycięstwach zatrzymał się licznik Interu. W niedzielny wieczór mistrzowie Włoch zostali w końcu pokonani przez AC Milan. Bohaterem Rossonerich został Matteo Gabbia.

Milan bardzo szybko objął prowadzenie w derbach. Już w 10. minucie kapitalnym rajdem popisał się Christian Pulisic. Amerykanin odważnie ruszył na bramkę, obrońcy bali się go sfaulować i puścili, więc były zawodnik Chelsea uderzył spokojnie do bramki, pokonując Yanna Sommera.

Inter odpowiedział w 27. minucie. Federico Dimarco dostał podanie od Lautaro Martineza i spokojnie trafił do siatki na 1:1.

Po przerwie lepsze wrażenie sprawiał Milan, ale miał problemy ze skutecznością. Na początku II połowy Rossoneri domagali się karnego za rzekomy faul Yanna Sommera na Tammy'm Abrahamie, ale Szwajcar jednak pierwszy zagrał piłkę i sędzia nie dopatrzył się podstaw do podyktowania jedenastki.

Sommer zaczął ryzykownie, ale potem spisywał się bardzo dobrze. Swoje szanse zmarnował m.in. Rafael Leao. W 64. minucie sędzia podyktował karnego dla Milanu, ale źle ocenił sytuację i system VAR szybko go "wyprostował". Lautaro Martinez zagrał piłkę barkiem, a nie ręką.

W 74. minucie na murawie pojawił się Piotr Zieliński. Polak zmienił Barellę, ale chociaż próbował się pokazywać do gry, to niewiele wniósł do ofensywy. Inter miał wcześniej okazję po uderzeniu Martineza, ale dobrze interweniował Maignan. Więcej sytuacji mistrzowie nie mieli. Milan zaś szukał aktywniej okazji do zdobycia bramki. Był bardziej głodny zwycięstwa. W 89. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Reijnders, a Gabbia głową uderzył idealnie!

Milan wygrał 70. derby w Serie A. Do tego w lidze padło 56 remisów, a 55 razy górą był Inter, który triumfował w dwóch poprzednich ligowych potyczkach.

Po niedzielnych derbach odsunęło się chyba od trenera Paulo Fonseki widmo zwolnienia. Milan w tabeli ma 8 punktów i jest na 7. lokacie, a Inter z tym samym dorobkiem zajmuje 6. pozycję. Obie mediolańskie drużyny tracą 3 oczka do liderującego Torino, a oglądają też plecy Napoli, Udinese, Juventusu i Empoli.