Kolejna sensacja w Pucharze Polski. Przedstawiciel Ekstraklasy odpadł z III-ligowcem!

Data dodania: 02-10-2024 22:18

W ostatnim meczu 1/32 finału Pucharu Polski doszło do kolejnej niespodzianki na tym etapie rozgrywek. III-ligowa Unia Skierniewice wyeliminowała ekstraklasowy Motor Lublin. Faworyt przegrał po rzutach karnych.

Unia to trzeci aktualnie zespół grupy pierwszej III ligi. Ekipa ze Skierniewic w weekend poległa z Wartą Sieradz, a Motor pokonał Śląsk Wrocław po golach w końcówce. Nie tylko jednak z tego powodu dużo wyżej notowani lublinianie byli faworytem.

Tymczasem gospodarze nie przestraszyli się ekipy Mateusza Stolarskiego i nieźle zaczęli środowy mecz. W 28. minucie bliski szczęścia był Mateusz Szmyd, ale na posterunku był Kacper Rosa. Dwie minuty później było już 1:0. Bohater z meczu ze Śląskiem Marek Bartos popełnił błąd i Unia wyszła na prowadzenie po strzale Aghwana Papikjana.

Bartos pod koniec I połowy huknął z rzutu wolnego. Chciał powtórzyć swój wyczyn ze spotkania ze Śląskiem, ale trafił w mur. Motor do remisu doprowadził dopiero w II połowie. W 54. minucie Marcel Gąsior dograł do Filipa Lubereckiego i ten trafił na 1:1.

Dalsze minuty II połowy i dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia. Do wyłonienia ekipy, która awansuje, potrzebne były rzuty karne. Kibice obejrzeli 10 strzałów z 11 metrów i tylko jedno pudło. Pomylił się w 4. kolejce Kaan Caliskaner i Motor odpadł z rozgrywek. Podobnie jak m.in. Lechia Gdańsk (z Pogonią Grodzisk Wielkopolski), Raków Częstochowa (z Miedzią Legnica), Górnik Zabrze (z Radomiakiem), Lech Poznań (z Resovią) i Cracovia (z Sandecją Nowy Sącz).

Unia w 1/16 finału zmierzy się z GKS Katowice, a więc drugim beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy.

Mecz 1/32 finału Pucharu Polski
UNIA SKIERNIEWICE - MOTOR LUBLIN 1:1, karne: 5:4
Aghwan Papikjan 30 - Filip Luberecki 54
karne: 0:1 Mathieu Scalet, 1:1 Mateusz Stępień, 1:2 Bartosz Wolski, 2:2 Szymon Sołtysiński, 2:3 Sebastian Rudol, 3:3 Konrad Kowalczyk, 3:3 Kaan Caliskaner - poprzeczka, 4:3 Szymon Łapiński, 4:4 Filip Wójcik, 5:4 Kamil Sabiłło
Unia: 1. Stanisław Pruszkowski - 7. Jakub Czarnecki (70. 14. Jakub Kwiatkowski), 55. Eryk Woliński, 5. Konrad Kowalczyk, 28. Mateusz Stępień, 21. Mateusz Szmyd (83. 2. Maksym Rosiński) - 39. Mateusz Cegiełka (84. 6. Damian Makuch), 20. Maksymilian Kosior (99. 11. Szymon Łapiński), 19. Szymon Sołtysiński, 10. Aghwan Papikjan (70. 99. Wadym Jaworśkyj) - 9. Kamil Sabiłło
Motor: 1. Kacper Rosa - 17. Filip Wójcik, 21. Sebastian Rudol, 39. Marek Bartoš, 24. Filip Luberecki - 3. Patryk Romanowski (75. 26. Michał Król), 55. Marcel Gąsior (61. 37. Mathieu Scalet), 22. Christopher Simon, 77. Piotr Ceglarz (61. 30. Mbaye N'Diaye), 19. Bradly van Hoeven (46. 68. Bartosz Wolski) - 9. Kacper Wełniak (61. 11. Kaan Caliskaner)
Żółte kartki: Czarnecki, Papikjan, Kosior, Makuch, Woliński, Kwiatkowski - Gąsior, Rudol
Sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa)