Kompromitacja Anglii na Wembley. Synowie Albionu ograni jak dzieci (VIDEO)

Data dodania: 10-10-2024 23:07

Reprezentacja Anglii doznała blamażu w Dywizji B Ligi Narodów. Synowie Albionu, którzy grają od zakończenia Euro 2024 pod wodzą tymczasowego selekcjonera Lee Carsley'a przegrali na Wembley z Grecją. Wyrównali w końcówce na 1:1, a jednak zdążyli stracić jeszcze gola i przegrać.

Anglicy we wrześniu ograli Irlandię i Finlandię. Wicemistrzowie Europy są zdecydowanym faworytem swojej grupy w Dywizji B Ligi Narodów i mieli gładko awansować, ale zanotowali teraz wpadkę z Grekami.

Gospodarze mieli problemy od początku. W 11. minucie stracili gola, ale bramka Mavropanosa nie została uznana ze względu na spalonego. Potem szansę na gola miał Bakasetas. Kapitan gości uderzył z dystansu, posyłając piłkę nad wysuniętym z bramki Pickfordem. Anglicy niechybnie straciliby gola, ale cudowną interwencją popisał się Colwill, który w ostatniej chwili wybił piłkę sprzed linii bramkowej.

Grecy w końcu objęli prowadzenie. Po przerwie wynik spotkania otworzył Vangelis Pavlidis. Trafił do siatki w 49. minucie i swojego gola Grecy zadedykowali zmarłemu niedawno swojemu koledze z kadry George'owi Baldockowi.

Anglicy stracili gola, ale nic się w ich słabej grze nie zmieniło. Gospodarze prezentowali się słabo i w 83. minucie byłoby po wszystkim, gdyby gol Pavlidisa nie został anulowany po analizie VAR.

W 87. minucie Lwy Albionu doprowadziły do remisu. Na 1:1 trafił Jude Bellingham i kibice na Wembley odzyskali wiarę w zwycięstwo. Skończyło się jednak porażką Anglii.

W 89. minucie znowu dał o sobie znać Pavlidis. Napastnik Benfiki Lizbona dopadł do piłki odbitej przez Pickforda i trafił na 2:1, dając Grecji trzecie zwycięstwo w trzecim meczu tej edycji Ligi Narodów.