Polacy kapitalnie zaczęli mecz z Niemcami. Potem niestety było już gorzej

Data dodania: 11-10-2024 21:31

Reprezentacja Polski U-20 przegrała mecz w ramach Elite League z Niemcami. Biało-Czerwoni zaczęli spotkanie od szybkiego prowadzenia, ale szybko stracili gola na 1:1, a potem kolejne dwa i przegrali.

Polacy szybko strzelili gola. W 3. minucie piłkę do siatki gospodarzy skierował Antoni Młynarczyk. Już 8 minut później Niemcy doprowadzili do remisu. Macieja Kikolskiego pokonał Nelson Weiper.

Ten sam zawodnik w 41. minucie trafił na 2:1. Do przerwy Niemcy po bramkach piłkarza 1. FSV Mainz 05 prowadzili, a po zmianie stron zadali jeszcze jeden cios. Zapał Polaków po przerwie szybko ostudził Ilyas Ansah, który w 53. minucie podwyższył na 3:1. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie w Ahlen.

Polacy po dwóch meczach nie mają punktów i zajmują ostatnie, ósme miejsce w tabeli. Niemcy mają komplet oczek po 3 spotkaniach. Biało-Czerwoni kolejny mecz zagrają u siebie we wtorek, 15 października z Turcją, która wywalczyła 2 punkty w 3 grach.

Polacy zagrali w składzie: 1. Maciej Kikolski - 18. Marcel Krajewski (60. 17. Marcel Predenkiewicz), 2. Wiktor Matyjewicz (46. 19. Jan Ziółkowski), 4. Bartłomiej Smolarczyk (70. 5. Marcin Kaczor), 3. Igor Drapiński (70, 14. Jakub Okusami), 6. Tommaso Guercio (46. 21. Filip Luberecki) - 9. Jordan Majchrzak (60, 20. Dawid Drachal), 8. Mateusz Kowalczyk (60. 10. Karol Łysiak), 13. Dariusz Stalmach (60. 16. Oliwier Wojciechowski), 15. Antoni Młynarczyk (46. 23. Wiktor Nowak) - 7. Aleksander Buksa (60. 11. Jan Żuberek).