Inter przekazał wieści w sprawie Piotra Zielińskiego. Nie są najlepsze

Data dodania: 17-10-2024 13:49

Piotr Zieliński zszedł z powodu kontuzji z murawy w meczu z Chorwacją w Lidze Narodów. Lider reprezentacji Polski nie był w stanie kontynuować gry. Po powrocie do Interu Mediolan został przebadany i okazało się, że jego uraz jest poważniejszy. Wieści dla "Ziela" nie są optymistyczne.

Zieliński poprosił o zmianę w II połowie spotkania z Chorwacją (3:3), w którym strzelił w 5. minucie gola na 1:0. Kapitan kadry w tym spotkaniu opuścił boiska, a po meczu selekcjoner Michał Probierz uspokajał, że uraz pomocnika nie jest zbyt poważny. Okazuje się jednak, że nie jest jednak tak dobrze, jakby sugerował Probierz.

Inter wydał w czwartek komunikat w sprawie Zielińskiego. Klub przekazał, że badania wykazały uszkodzenie mięśni zginaczy w prawym udzie. Dodał, że stan zawodnika będzie oceniany w najbliższych dniach.

W związku z tym wątpliwe, by Zieliński był do dyspozycji trenera Simone Inzaghiego na mecz z AS Roma w niedzielę. Hit Serie A zaplanowano na godz. 20:45.

Zieliński, który do Interu przeszedł latem z SSC Napoli na zasadzie wolnego transferu, do tej pory zagrał w Nerazzurrich 224 minuty w 6 spotkaniach. Na samym początku przygody z mistrzem Włoch też miał drobne problemy zdrowotne i opuścił pierwszy mecz sezonu w Serie A.