Świetna akcja Polaka i gol. Kacper Kozłowski błysnął w Super Lig (VIDEO)

Data dodania: 19-10-2024 18:58

Kacper Kozłowski strzelił swojego pierwszego gola w barwach Gaziantep FK. Jego drużyna w meczu 9. kolejki tureckiej Super Lig zremisowała na wyjeździe 2:2 z Kayserisporem.

Kozłowski latem odszedł z Brighton&Hove Albion i podpisał umowę z Gaziantep FK. W Turcji podpisał kontrakt na trzy lata.

21-letni polski pomocnik od początku ma miejsce w pierwszym składzie. Na 8 możliwych spotkań zagrał w 7, w tym w 6 od 1. minuty. W jednym wszedł z ławki i zaliczył asystę. Zdążył już złapać 5 żółtych kartek, a po 4 musiał pauzować w jednym spotkaniu.

Z Kayserisporem w sobotę Kozłowski zagrał prawie do ostatniej minuty. Został zmieniony w 90. minucie. Wcześniej strzelił gola na 2:1 dla gości. W 22. minucie prowadzenie gościom dał David Okereke, ale po 120 sekundach wyrównał Aylton Boa Morte. W 45. minucie Kozłowski pokonał bramkarza i Gaziantep FK prowadził do przerwy 2:1. Skończyło się remisem 2:2 po bramce Miguela Cardoso w 57. minucie.

W Gaziantep całe spotkanie zagrał w bramce Sokratis Dioudis, który był niedawno w Zagłębiu Lubin, a Deian Sorescu, wcześniej Raków Częstochowa, biegał po boisko do 85. minuty.

Gaziantep FK po 8 meczach ma na koncie 6 punktów. Zajmuje 16. miejsce w tabeli, czyli otwiera 4-drużynową strefę spadkową.