Co za gol Damiana Rasaka! Górnik Zabrze zgarnął trzy punkty (VIDEO)

Data dodania: 20-10-2024 17:55

Stal Mielec poniosła pierwszą ligową porażkę pod wodzą Janusza Niedźwiedzia. W trzech pierwszych meczach Stal potrafiła dwa razy wygrać i zanotowała remis na Cracovii, ale tym razem za silny okazał się Górnik Zabrze.

Zabrzanie ostatnio nie wygrali w lidze z Legią Warszawa i Zagłębiem Lubin, więc chcieli poprawić sobie humory, które były też zepsute odpadnięciem z Radomiakiem w Pucharze Polski. To się udało, bo Górnik wygrała ze Stalą 3:1. Łatwo jednak nie było.

Co prawda w 32. minucie gospodarze objęli prowadzenie, gdy po podaniu od Fukurawy piłkę do siatki wepchnął Zahović, ale w 39. minucie głową wyrównał doświadczony Piotr Wlazło.

Po zmianie stron Górnik przeważał i wrócił na prowadzenie w 61. minucie. Zaskakujący strzał oddał Damian Rasak. Pomocnik gospodarzy uderzył z powietrza, a piłka wpadła do siatki bramki strzeżonej przez Mądrzyka, chociaż wydaje się, że nie leciała za szybko.

Już w doliczonym czasie gry rozmiary zwycięstwa Górnika podwyższył Hellebrand.

W tabeli Górnik ma 15 punktów i jest na 10. miejscu. Stal z 11 oczkami plasuje się na 14. pozycji. W następnej kolejce zabrzanie zagrają w Łodzi z Widzewem, a mielczan czeka wyjazd do zamykającego tabelę Śląska Wrocław.