Kamil Wilczek bohaterem. Jego gol i asysta były kluczowe! Broendby zagra w el. Ligi Europy!

Data dodania: 01-06-2019 0:44

Kamil Wilczek strzelił cennego gola i miał ważną asystę w meczu Broendby IF z Randers FC. Wygrana zespołu polskiego napastnika dała awans do Ligi Europy!

To był finał barażów o udział w LE. Broendby przy wielkim udziale Wilczka wygrało 4:2 i wywalczyło przepustkę do europejskich pucharów.

Do przerwy Broendby przegrywało 0:1 po trafieniu Kallesoe z 36. minuty, ale po zmianie stron losy meczu się odwróciła. Nie tak od razu, bo Randers - Aaquist w 51. minucie - strzelili najpierw gola na 2:0, lecz W 55. minucie Wilczek zdobył bramkę kontaktową. W 67. minucie zanotował natomiast asystę przy golu Kaisera na 2:2. Wynik na 3:2 poprawił dla Broendby Halimi w 73. minucie, a gol na 4:2 z 89. minuty był samobójczym Riisa.

Dzięki tej wygranej Broendby zagra w I rundzie eliminacji Ligi Europy. Kamil Wilczek sezon zamknął 22 golami i 5 asystami w 34 meczach ligowych.