Wisła Kraków pokonała na wyjeździe pogodzony ze spadkiem ŁKS!

Data dodania: 03-07-2020 20:00

W pierwszym piątkowym spotkaniu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy pogodzony ze spadkiem ŁKS Łódź przegrał z Wisłą Kraków 1:2 (1:1). Na listę strzelców w drużynie Wojciecha Stawowego wpisał się Pirulo, natomiast w ekipie Artura Skowronka dwa gole strzelił Alon Turgeman.

Początek dla ŁKS

W 9. minucie "Rycerze Wiosny" wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Hiszpan Pirulo, który wykorzystał dobre podanie Dragoljuba Srnica i oddał bardzo ładny strzał. Dla byłego zawodnika rezerw RCD Espanyol była to pierwsza bramka w 28 rozegranych spotkaniach w tym sezonie.

Dublet Alona Turgemana

29-letni Izraelczyk pierwszego gola strzelił jeszcze przed przerwą i doprowadził do wyrównania. W 45. minucie piłkę strącił Chuca, przejął ją Turgeman, wyminął bramkarza gospodarzy i skierował piłkę do siatki. 2-krotny reprezentant Izraelu rezultat podwyższył w 52. minucie strzałem z rzutu karnego. Sfaulował go w polu karnym Jan Sobociński.

Obroniony karny

W 62. minucie arbiter Bartosz Frankowski podyktował rzut karny dla Wisły Kraków, ponieważ Maksymilian Rozwandowicz sfaulował Davida Niepsuja. Do piłki podszedł Rafał Boguski, ale jego strzał został obroniony przez doświadczonego Arkadiusza Malarza.

Wisła Kraków znajduje się obecnie na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 44 punktów. Wygrana "Białej Gwiazdy" oznacza, że Korona Kielce żegna się z Ekstraklasą... Podopieczni Macieja Bartoszka znajdują się obecnie na przedostatnim 15. miejscu w tabeli z dorobkiem 30 punktów.

ŁKS Łódź 1-2 Wisła Kraków

Bramki: Pirulo 9 - Alon Turgeman 45, 52 (k)

ŁKS: 1. Arkadiusz Malarz - 21. Jan Grzesik, 17. Carlos Moros Gracia, 2. Jan Sobociński (69, 10. Antonio Domínguez), 6. Maciej Wolski - 20. Pirulo, 19. Michał Trąbka (81, 26. Przemysław Sajdak), 29. Maksymilian Rozwandowicz, 42. Dragoljub Srnić, 16. Adam Ratajczyk - 9. Samu Corral (69, 22. Łukasz Sekulski).

Wisła: 1. Mateusz Lis - 19. David Niepsuj, 5. Lukas Klemenz, 2. Rafał Janicki, 4. Maciej Sadlok - 9. Rafał Boguski, 10. Vullnet Basha, 21. Nikola Kuveljić, 18. Chuca (46, 26. Kamil Wojtkowski), 14. Mateusz Hołownia (69, 44. Aleksander Buksa) - 17. Alon Turgeman (78, 29. Ľubomír Tupta).

Żółte kartki: Grzesik, Corral - Klemenz, Kuveljić, Niepsuj, Sadlok.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).