4:0 Bayernu i... Atalanty. Anglicy ze zwycięstwami oraz wpadka Interu (VIDEO)

Data dodania: 21-10-2020 22:48

4:0 Bayernu Monachium i Robert Lewandowski... bez gola na inaugurację tego sezonu w Lidze Mistrzów. Do tego zwycięstwa Manchesteru City oraz Liverpool FC, chociaż nie przyszły one łatwo. Rozczarowanie w Mediolanie po remisie Interu oraz wielka radość w Bergamo, bo Atalanta zaczęła zmagania od rozbicia Duńczyków na wyjeździe.

Grupa A

Bayern Monachium - Atletico Madryt 4:0
Coman 28, 72, Goretzka 41, Tolisso 66

Robert Lewandowski strzelił w poprzedniej edycji 15 goli, ale tę rozpoczął od "pustego przebiegu". Polski napastnik tym razem wystąpił w roli drugoplanowej i nie zanotował nawet asysty. Trochę nieoczekiwanym bohaterem został Kingsley Coman, który dostał szansę w pierwszym składzie pod nieobecność zakażonego koronawirusem Serge Gnabry'ego.

Bayern wygrał w Lidze Mistrzów 12. mecz z rzędu. Już jest rekordzistą pod tym względem, a wkrótce będzie miał okazję jeszcze wyśrubować swój wynik. 27 października zagra na wyjeździe z Lokomotiwem Moskwa, a  3 listopada przeciwnikiem ekipy Hansiego Flicka będzie Red Bull Salzburg.

Red Bull Salzburg - Lokomotiw Moskwa 2:2
Szoboszlai 45, Junuzović 50 - Eder 19, Lisakowicz 75

Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus zagrali w barwach Lokomotiwu po 90 minut. Ten pierwszy podał w 75. minucie do Żywogładowa, który zanotował asystę przy bramce Lisakowicza.

Grupa B

Real Madryt - Szachtar Donieck 2:3
Koszmar Realu w I połowie. 0:3 do przerwy i... do remisu zabrakło niewiele. VAR zabrał Królewskim punkt

Inter Mediolan - Borussia Moenhengladbach 2:2
Lukaku 49, 90 - Bensebaini 63 k., Hofmann 84

Grupa C

Manchester City - FC Porto 3:1
Aguero 21 k., Gundogan 65, Torres 73 - Luis Diaz 14

The Citizens są dalecy od zachwycania i imponowania formą, a w meczu z Porto trochę pomógł im sędzia. Gospodarze przyjęli cios, ale szybko wyrównali. Sędzia z Łotwy Andris Trelmanis odgwizdał rzut karny za faul Pepe na Raheemie Sterlingu i podtrzymał decyzję po analizie VAR, przy ocenie nie biorąc pod uwagę, że Ilkay Gundogan chwilę wcześniej zdeptał Agustina Marchesina. Sergio Aguero jedenastkę wykorzystał i jakoś potem poszło. Na 2:1 pięknie z wolnego przymierzył wspomniany Gundogan, a wynik ustalił Fran Torres, który coraz lepiej czuje się w ekipie z Etihad Stadium.

Olympiakos Pireus - Olympique Marsylia 1:0
Koka 90+1

Grupa D

Ajax Amsterdam - Liverpool FC 0:1
Tagliafico 35 sam.

Ogromnego pecha miał w 35. minucie Nicolas  Tagliafico. Po akcji Sadio Mane i nieudanym strzale Senegalczyka z Liverpool FC argentyński obrońca interweniował bardzo niefortunnie i władował piłkę do własnej bramki.

Pecha miał też Klaasen. On na początku II połowy nie wyrównał, bo piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Midtjylland - Atalanta Bergamo 0:4
Zapata 26, Gomez 36, Muriel 42, Miranczuk 89

Kapitalnie zaczęła swoją drugą przygodę z Ligą Mistrzów Atalanta Bergamo. Rywal na początek z jednej strony był idealny, bo debiutant, z drugiej strony na pewno niewygodny. Boisko pokazało jednak, że ekipa z Lombardii ze swoją ofensywą mmoże skruszyć każdy mur. Każdy z ofensywnego trio z wyjściowego składu strzelił gola już przed przerwą, a potem wynik ustalił inny ofensywny gracz, Rosjanin Miranczuk, który wszedł z ławki.