Erling Haaland to maszyna! Cztery gole Norwega. Nijaki Krzysztof Piątek i wielce oczekiwany debiut mega talentu w Borussii Dortmund

Data dodania: 21-11-2020 22:11

Przed meczem Herthy Berlin z Borussią Dortmund trudno było zakładać, że Krzysztof Piątek przyćmi Erlinga Haalanda. I rzeczywiście. Polak nie pokazał nic ciekawego, a Norweg na Stadionie Olimpijskim w Berlinie cztery razy posłał piłkę do siatki. BVB wygrał aż 5:2. Haaland w klasyfikacji strzelców jest tuż za Robertem Lewandowskim, a Borussia w tabeli Bundesligi tuż za Bayernem.

Gdy Piątek opuszczał murawę, Hertha przegrywała 1:4, a Haaland miał na koncie trzy gole. 19-latek pokonał Alexandera Schwolowa w 47., 49. i 62. minucie. Najpierw wykorzystał podanie od Emre Cana, potem świetnie odnalazł się w polu karnym po zagraniu Brandta, a przy trzecim golu wykorzystał fatalny błąd Alderete i po minięciu bramkarza posłał piłkę do siatki.

Szybko Borussia wyjaśniła kwestię zwycięstwa po tym, jak do przerwy przegrywała. Przegrywała, bo w 34. minucie Piątek wygrał walkę z Canem, zagrał do Lukebakio, a ten podaniem znalazł Cuhnę, który trafił na 1:0. Przegrywała, bo w doliczonym czasie gry w I połowie Haaland nie trafił czysto w piłkę, gdy miał przed sobą tylko bramkę.

Jeszcze przed zejściem Piątka na 4:1 trafił Guerreiro, a już po zmianie Polaka rzut karny wykorzystał Cunha. Ciekawe czy jedenastkę strzelałby Polak, gdyby był jeszcze na boisku... Co jednak z tego, że Hertha zmniejszyła rozmiary przewagi Borussii po karnym, jak już w kolejnej akcji Haaland zanotował 4. gola w tym meczu i Borussia wygrała 5:2!

Haaland zagrał w tym meczu do 85. minuty. Jego miejsce zajął Youssoufa Moukoko, który w piątek obchodził 16. urodziny! Tym samym młody Niemiec afrykańskiego pochodzenia został najmłodszym w historii debiutantem w Bundeslidze.

***

Haaland ma na koncie 10 goli, czyli o jednego mniej niż Robert Lewandowski. O jeden punkt mniej niż liderujący Bayern Monachium ma z kolei Borussia. Ciągle drudzy? Coś nam się wydaje, że niewykluczone, że trudniej będzie obronić tytuł króla strzelców Lewemu niż Bayernowi mistrzostwo...