Arkadiusz Milik nie zaczyna udanie przygody z Marsylią. Zawalił przy golu dla Monaco (VIDEO)

Data dodania: 23-01-2021 21:09

Arkadiusz Milik kilka dni temu został piłkarzem Olympique Marsylia i już znalazł się w kadrze na mecz ligowy z AS Monaco na wyjeździe. Zaczął mecz na ławce, ale potem pojawił się na murawie. Niestety jego bierność doprowadziła do tego, że goście przegrali!

Milik oficjalnie piłkarzem OM został w czwartek wieczorem. W piątek trenował już z nowymi kolegami, a w sobotę wieczorem zasiadł na ławce rezerwowych.

Tego należało się spodziewać już wcześniej, bo zapowiedział to trener Andre Villas-Boas na konferencji prasowej. Niewykluczone było jednak, że Portugalczyk w czasie spotkania da Milikowi szansę na debiut w Ligue 1.

Olympique zaczął mecz w składzie: Mandanda - Pol Lirola, Alvaro Gonzalez, Balerdi, Caleta-Car, Sakai - Thauvin, Gueye, Cuisance, Radonjić - Benedetto.

Co prawda Olympique prowadził po golu Radonjicia z 12. minuty, ale w 47. minucie wyrównał Maripan. Przy wyniku 1:1 szanse Milika na debiut wzrosły i rzeczywiście w 60. minucie Polak pojawił się na murawie, zmieniając Benedetto. Kwadrans później OM stracił gola. Gołowin dośrodkował z rzutu rożnego, a Tchoumeni przy bardzo biernej postawie Milika posłał piłkę głową do siatki na 2:1!

W doliczonym czasie gry Jovetić pięknym strzałem ustalił wynik na 3:1 dla Monaco. Drużyna z księstwa ma na koncie 39 punktów i zajmuje 4. miejsce w tabeli. Marsylia ma teraz 7 oczek mniej i plasuje się na 6. lokacie.

Poza kadrą Monaco znalazł się Radosław Majecki. W bramce Monaco stanął Lecomte, a na ławce zasiadł Mannone.