Robert Lewandowski nie obroni tytułu. Nie ma go nawet na podium!

Data dodania: 19-08-2021 18:52

Już 26 sierpnia, przy okazji losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów, w Stambule UEFA przyzna nagrody za sezon 2020-2021. Już wiadomo, że Robert Lewandowski nie zgarnie tytułu dla najlepszego piłkarza. Podobnie jak Leo Messi.

UEFA w czwartek opublikowała pierwsze wyniki wyborów Piłkarza i Trenera sezonu 2020-2021.

W tej pierwszej kategorii był Robert Lewandowski, który rok wcześniej wygrał. Tym razem nie tylko nie wygra, ale nawet nie będzie na podium. Kapitan reprezentacji Polski zajął 5. miejsce ze 140 punktami. Wyprzedził Gianluigiego Donnarummę, Kyliana Mbappe, Raheema Sterlinga, Cristiano Ronaldo i Erlinga Haalanda. Przed "Lewym" uplasował się 4. Leo Messi i finałowa trójka: Kevin De Bruyne, N'golo Kante i Jorginho. Który z finalistów Ligi Mistrzów zajął które miejsce, okaże się dopiero podczas gali w Stambule.

Podobnie jak nie wiadomo, kto zostanie trenerem sezonu. W finałowej trójce znaleźli się Pep Guardiola i Thomas Tuchel, którzy poprowadzili w finale Champions League odpowiednio Manchester City oraz Chelsea, a także mistrz Europy z Włochami Roberto Mancini.

Poza podium znaleźli się Unai Emery (triumf z Villarreal w Lidze Europy), Diego Simeone i Antonio Conte. Dziesiątkę uzupełnili Gareth Southgate, Christophe Galtier, Ole Gunnar Solskjaer oraz Kasper Hjimland. Nie ma więc w TOP 10 ani Juergena Kloppa, ani Hansiego Flicka.