W poprzednim klubie był gwiazdą, w Manchesterze United tylko się wkurza. Znowu dał temu wyraz (VIDEO)

Data dodania: 30-09-2021 11:37

Donny van de Beek w Ajaksie miał niepodważalną pozycję. Klub z Amsterdamu w pewnym momencie stał się jednak dla niego za mały i pomocnik ruszył na poszukiwanie większych wyzwań. Zainteresowanie jego transferem było spore, a Holender ostatecznie trafił do Manchesteru United. I chyba żałuje, bo jego sytuacja w Czerwonych Diabłach jest fatalna.

W środowy wieczór Manchester United grał w Lidze Mistrzów z Villarrealem. Anglicy po golu Cristiano Ronaldo w 95. minucie wygrali 2:1, chociaż to oni jako pierwsi stracili gola.

Gdy wynik nie układał się po myśli gospodarzy, trener Ole Gunnar Solskjaer sięgał po zmienników. Przy stanie 1:1 wpuścił w 75. minucie Nemanję Maticia i Edinsona Cavaniego, a w 89. minucie jeszcze Jesse Lingarda i Freda. Donny van de Beek rozgrzewał się intensywnie, ale szansy nie dostał. Po powrocie na ławkę kamery wychwyciły jego wymowną rekację. Holender był wściekły.

Van de Beek dostał w tym sezonie szansę w zaledwie 3 meczach i spędził na murawie 141 minut, z czego 6 w Premier League, 45 w Lidze Mistrzów i 90 w meczu Pucharu Ligi Angielskiej.

Umowa pomocnika na Old Trafford obowiązuje do połowy 2025 roku, ale wszystko wskazuje na to, że Van de Beek już w styczniu będzie chciał zmienić pracodawcę.