Raków gra dalej o obronę Pucharu Polski. W końcówce najadł się trochę strachu

Data dodania: 26-10-2021 20:11

Raków Częstochowa wywalczył awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Obrońca trofeum pokonał na wyjeździe II-ligowy KKS1925 Kalisz.

Częstochowianie wygrali w Kaliszu 2:1 po bramkach zdobytych w I połowie. Prowadzenie Rakowowi dał Walerian Gwilia, dla którego to pierwszy gol strzelony w barwach wicemistrza Polski. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Mateusz Wdowiak.

Gwilia prowadzenie Rakowowi dał z rzutu karnego podyktowanego po analizie VAR. W II połowie częstochowianie atakowali i tworzyli sytuacje, ale ich nie wykorzystywali. W efekcie końcówka była nerwowa, bo gospodarze w 85. minucie strzelili gola kontaktowego. Autorem trafienia był Bartosz Walencik. Na więcej kaliszan nie było już jednak stać.

KKS 1925 Kalisz - Raków Częstochowa 1:2
Walenciak 85 - Gwilia 37, Wdowiak 45
KKS 1925: 1. Maciej Krakowiak - 22. Karol Smajdor, 5. Bartosz Waleńcik, 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 8. Mateusz Mączyński - 16. Bartłomiej Putno (82. 7. Bartłomiej Maćczak), 6. Andrzej Kaszuba (67. 20. Toni Segura), 24. Mateusz Wysokiński (46. 11. Michał Borecki), 77. Daniel Kamiński (67. 37. Nikodem Zawistowski) - 9. Mateusz Majewski (78. 99. Piotr Giel)
Raków: 12. Kacper Trelowski - 66. Giánnis Papanikoláou, 2. Tomáš Petrášek, 3. Milan Rundić - 71. Wiktor Długosz (67. 7. Fran Tudor), 88. Walerian Gwilia, 8. Ben Lederman (46. 24. Zoran Arsenić), 14. Daniel Szelągowski, 70. Fábio Sturgeon (59. 23. Patryk Kun), 17. Mateusz Wdowiak (67. 11. Ivi López) - 21. Vladislavs Gutkovskis (85. 18. Jakub Arak)
Żółte kartki: Kaszuba, Waleńcik - Szelągowski, Arsenić, Rundić