Liverpool FC wyrwał zwycięstwo. Kapitalny gol nie dał Ajaksowi punktu na Anfield (VIDEO)

Data dodania: 13-09-2022 23:24

Uratował się Liverpool FC w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów z Ajaksem. The Reds wygrali 2:1 po bramce z 89. minuty.

Różne momenty ma w tym sezonie Liverpool FC. Potrafił wygrać mecz o Tarczę Wspólnoty z Manchesterem City czy rozbić 9:0 Bournemouth w Premier League, ale też przegrać z Manchesterem United, zremisować z Fulham i Crystal Palace czy Evertonem oraz polec aż 1:4 z Napoli.

Spotkanie z Ajaksem ekipa Juergena Klopp zaczęła nieźle, bo w 17. minucie po podaniu Diogo Joty trafił na 1:0 Mohamed Salah. Niespodziewana odpowiedź przyszła 10 minut później, gdy kapitalnie uderzył Mohammed Kudus. Alisson nie miał szans.

Potem długo wynik się nie zmieniał, Juergen Klopp wpuścił dwóch napastników - Roberto Firmino i Darwina Nuneza - ale zwycięstwo dał The Reds stoper. Joel Matip w 89. minucie trafił na 2:1!

Po dwóch kolejkach Liverpool FC i Ajax mają więc po 3 punkty. Teraz Anglicy zagrają dwumecz z Glasgow Rangers, a Holendrów czeka domowe i wyjazdowe spotkanie z Napoli.