Jakub Kamiński wreszcie... Polak w końcu zapisał się w statystykach Bundesligi (VIDEO)

Data dodania: 01-10-2022 18:29

Jakub Kamiński wreszcie dał o sobie mocniej znać w VfL Wolfsburg. Były skrzydłowy Lecha Poznań zanotował pierwszą asystę w barwach Wilków w Bundeslidze.

Wolfsburg pokonał u siebie w sobotę VfB Stuttgart. Gospodarze wygrali 3:2, a Jakub Kamiński znalazł się w pierwszym składzie. Skrzydłowy, za którego Wilki zapłaciły Lechowi około 10 mln euro, po raz trzeci znalazł się w wyjściowej jedenastce i w końcu zapisał się w statystykach.

Co prawda w 22. minucie gospodarze stracili gol po strzale Guirassy, ale po chwili Wolfsburg wyrównał. Jakub Kamiński odegrał do Omara Marmousha, a ten precyzyjnym strzałem ekspresowo doprowadził do wyrównania w 23. minucie.

Dla Kamińskiego to pierwsza asysta w Bundeslidze i spora szansa na to, by trener Niko Kovac odważniej na niego stawiał.

Jeszcze w I połowie Wolfsburg prowadził po bramce Arnolda z 38. minuty i stracił gola na 2:2 po strzale Mavropanosa w doliczonym czasie gry. Ostatecznie Wilki, w których Kamiński zagrał do 76. minuty, wygrały 3:2 po zwycięskiej bramce zdobytej w 91. minucie przez Gerhardta.