Kłopoty reprezentanta Polski. Musiał zejść z boiska w przerwie. Wiadomo już dlaczego

Data dodania: 02-01-2024 10:45

Jan Bednarek w ostatnim czasie prezentował niezłą formę w barwach Southampton, ale w poniedziałkowym meczu The Championship z Norwich City został zmieniony w przerwie. Okazuje się, że reprezentant Polski ma problemy zdrowotne.

27-letni Bednarek w styczniu 2023 roku wrócił do Southampton po nieudanym pobycie półrocznym w Aston Villi. Stoper na początku tego sezonu miał sporo problemów i nie prezentował wysokiej formy, ale z czasem zaczął grać zdecydowanie lepiej i pewniej. Ma na koncie już 24 mecze w The Championship w tym sezonie i był filarem defensywy zespołu, który od 23 września nie przegrał w lidze.

W poniedziałkowym meczu z Norwich Bednarek pierwszy raz od 19 września i przegranego 0:1 spotkania z Ipswich Town, nie zagrał 90 minut - poza meczem z WBA, gdy był zawieszony za kartki. Trener zdjął go w przerwie. Russell Martin wpuścił w miejsce Polaka Che Adamsa, napastnika. Do przerwy wynik brzmiał 0:0.

Co stało za zmianą Bednarka? Angielskie media przekazały, że Polak jest po prostu chory. Obrońca wyszedł na mecz z Norwich, ale nie był w stanie kontynuować gry i dlatego doszło do roszady. Wkrótce "Bedi" będzie znowu do dyspozycji trenera.

Jego forma jest potrzebna Świętym, którzy walczą o powrót do Premier League. Po 25 kolejkach są na 3. miejscu z 3 punktami straty do Ipswich Town i 11 oczek do liderującego Leicester City. Dwa pierwsze miejsca dają bezpośredni awans do elity. Najbliższy mecz Southampton zagra 13 stycznia u siebie z Sheffield Wednesday.