Pierwsza domowa przegrana Zagłębia Lubin w 2024 roku

Data dodania: 09-04-2024 4:50

Zagłębie Lubin przegrało na własnym boisku w meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze 1:2.

Od początku spotkania byliśmy świadkami wyrównanego spotkania. Pierwsi groźnie zaatakowali Miedziowi, bowiem w 6. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Bartosz Kopacz. Jednak jego uderzenie przeleciało obok słupka bramki Daniela Bielicy. Goście odpowiedzieli już chwilę później. Strzał z bliskiej odległości oddał Sebastian Musiolik, ale doskonale między słupkami spisał się Sokratis Dioudis.

Kilka minut później kapitalnym prostopadłym podaniem popisał się Juan Munoz, a na dobrą pozycję wyszedł Tomasz Pieńko. Niestety w ostatniej chwili interweniował obrońca Górnika Zabrze i na tablicy z wyników mieliśmy ciągle bezbramkowy rezultat. W następnej akcji prawą stroną boiska niebezpiecznie atakowali przyjezdni, ale bardzo dobrą interwencję wykonał Michał Nalepa. W 28. minucie spotkania Miedziowi dopięli swego. Po udanym odbiorze Michała Nalepy strzał zza pola karnego oddał Dawid Kurminowski, a piłka wylądowała w siatce obok bezradnego Daniela Bielicy. Jeszcze przed przerwą goście wyrównali. Po zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Szymon Czyż, który trafił do bramki.

Po zmianie stron najpierw dobrą okazję stworzył Górnik Zabrze. Lawrence Ennali przełożył piłkę na prawą nogę, ale jego strzał poszybował wysoko nad poprzeczką. W 66. minucie po składnej zespołowej akcji gola dla przyjezdnych zdobył Piotr Krawczyk. Miedziowi mieli jeszcze niespełna pół godziny na odrobienie strat. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Dąbrowskiego strzał głową oddał Michał Nalepa, ale dobrze ustawiony golkiper gości obronił to uderzenie.

Wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty pojechały do Zabrza.

KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 1:2 (1:1)

Bramki: Dawid Kurminowski 28 - Szymon Czyż 37, Piotr Krawczyk 66

KGHM Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 2. Bartosz Kopacz, 25. Michał Nalepa, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata - 7. Kacper Chodyna, 8. Damian Dąbrowski (79, 17. Marek Mróz), 20. Marko Poletanović (58, 6. Tomasz Makowski), 21. Tomasz Pieńko (79, 16. Serhij Bułeca) - 90. Dawid Kurminowski, 18. Juan Muñoz (57, 77. Mateusz Wdowiak).

Górnik: 1. Daniel Bielica - 27. Dominik Szala (87, 17. Kamil Lukoszek), 5. Kryspin Szcześniak, 26. Rafał Janicki, 64. Erik Janža - 7. Adrián Kaprálik (88, 2. Boris Sekulić), 6. Damian Rasak, 8. Dani Pacheco (79, 23. Filipe Nascimento), 55. Szymon Czyż (60, 21. Piotr Krawczyk), 11. Lawrence Ennali (79, 41. Sōichirō Kōzuki) - 9. Sebastian Musiolik.

żółte kartki: Chodyna - Pacheco, Szcześniak.

sędziował: Łukasz Kuźma.

Źródło i foto: Biuro Prasowe Zagłębia Lubin