7 goli w meczu Ekstraklasy. Szalona pogoń bez happy endu. Hat-trick snajpera Zagłębia Lubin (VIDEO)

Data dodania: 28-04-2024 15:17

To było szalone spotkanie, chociaż trudno było zakładać, że takie będzie. A jednak było. Zagłębie Lubin prowadziło do przerwy w Radomiu aż 3:0 z Radomiakiem, potem było 4:1, a skończyło się tylko 4:3 dla Miedziowych. Trzy gole dla gości strzelił Dawid Kurminowski.

To było szalone spotkanie pomiędzy ekipami, które mają kilka punktów przewagi nad strefą spadkową, a przed meczem obie miały po 35 oczek.

Już w 4. minucie prowadzenie mógł objąć Radomiak. Jardel uderzył i piłka zmierzała nad Dioudisem do siatki, ale przed linią bramkową wybił ją Grzybek. W odpowiedzi swojej szansy szukał Wdowiak, lecz uderzył ponad poprzeczką. W kolejnych minutach obie ekipy szukały swojej szansy, ale wynik udało się otworzyć w 20. minucie Dawidowi Kurminowskiemu. Napastnik Zagłębia dostał podanie od Kacpra Chody z prawego skrzydła i trafił do siatki.

Radomiak w ofensywie miał sporo pociechy z Jardela, ale ten po minięciu Ławniczaka i Kopacza, zgubił piłkę. Za to skuteczniejsze było Zagłębie. W 30. minucie podwyższyło na 2:0. Chodyna zagrał do Ławniczaka, a ten z bliska trafił do bramki. W 39. na 3:0 podwyższył Kurminowski. Snajper lubinian uderzył mocno sprzed pola karnego i zaskoczył Gabriela Kobylaka.

Po przerwie Radomiak ruszył do odrabiania strat. W 51. minucie Vagner pokonał lewą nogą Dioudisa. Wydawało się, że gospodarze złapią wiatr w żagle, ale szybko Kurminowski podwyższył na 4:1 i Zagłębie znowu miało spokój.

Do czasu. W 75. minucie drugiego gola dla Radomiaka strzelił Jan Grzesik, który uderzył celnie z powietrza. 11 minut później kontaktową bramkę zdobył Dawid Abramowicz i końcówca była dla gości nerwowa. Ostatecznie Miedziowi obronili ostatnią bramkę przewagi i wygrali.

W tabeli Zagłębie ma 38 punktów i jest na 11. pozycji. Radomiak ma 3 oczka mniej i plasuje się na 12. pozycji. W następnej kolejce lubinianie podejmą Raków Częstochowa, a Radomiak jedzie na Legię.