Jarosław Królewski komentuje wpadkę Wisły Kraków. "Będzie nieco trudniej, ale damy radę"

Data dodania: 07-05-2024 6:48
Jarosław Królewski komentuje wpadkę Wisły Kraków.

Wisła Kraków w poniedziałkowy wieczór zaliczyła ogromną wpadkę w Fortuna 1 Lidze. "Biała Gwiazda" tylko zremisowała z ostatnim w tabeli Zagłębiem Sosnowiec (1:1). Po meczu głos zabrał właściciel krakowskiego klubu Jarosław Królewski.

Kilka dni po triumfie w finale Fortuna Pucharu Polski "Biała Gwiazda" potknęła się w starciu z Zagłębiem, które już jest pewne spadku do II ligi. Sosnowiecki zespół prowadził od 26. minuty, a Wisła wyrównała dopiero w 90. minucie i to grając przez ponad pół godziny z przewagą jednego zawodnika. Potem jeszcze krakowska ekipa stanęła przed ogromną szansą na zdobycie zwycięskiej bramki,  ale w piątej minucie doliczonego czasu gry rzutu karnego nie wykorzystał Szymon Sobczak.

Kibice "Białej Gwiazdy" dali upust swojej wściekłości. Poniedziałkowy remis może sprawić, że Wisła będzie miał problem nawet z zajęciem miejsca premiowanego grą w barażach o awans do Ekstraklasy. W odpowiedzi głos zabrał Jarosław Królewski, który po spotkaniu zamieścił komentarz w portalu X.

"Będzie nieco trudniej, ale damy radę. Mecz był oczywiście do wygrania i tak powinno się stać - obiektywnie rzecz ujmując, przy tylu sytuacjach musimy być skuteczniejsi. Jesteśmy drużyną i niezależnie od ciężkich momentów nią pozostajemy" - napisał właściciel krakowskiego klubu.

"Dziś Szymon Sobczak nie trafił w kluczowej sytuacji meczu, ale też nasza skuteczność w meczu mogła być lepsza i ten mecz powinniśmy zamknąć dużo wcześniej. Sędziowania nie komentuje. Sezon trwa. Walczymy dalej" - dodał Królewski.

"Biała Gwiazda" zajmuje szóste miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi, ale ma tylko punkt przewagi nad Górnikiem Łęczna i Motorem Lublin.

Do końca sezonu zostały trzy kolejki. Wisła zagra jeszcze z Lechią Gdańsk (11.05 w Krakowie), GKS-em Katowice (18.05 w Katowicach) i Bruk-Betem Termalicą Nieciecza (26.05 w Krakowie).