Niemcy w ćwierćfinale Euro 2024. Nieuznane gole, burza, pechowy obrońca i 3 gol gwiazdy Die Mannschaft w turnieju (VIDEO)

Data dodania: 29-06-2024 23:06

Reprezentacja Niemiec awansowała do ćwierćfinału rozgrywanego na swoim terenie Euro 2024. Gospodarze turnieju ograli w 1/8 finału Danię. Wielkiego pecha miał obrońca Danii Joachim Andersen, któremu nie uznano gola, a po chwili po jego zagraniu ręką podyktowano rzut karny. Wszystko przy stanie 0:0!

Niemcy nie zamierzali czekać na to, co zrobią Duńczycy i zaatakowali od pierwszych minut. Już w 4. minucie piłkę do siatki skierował Nico Schlotterbeck. Bramka obrońcy nie została jednak uznana. Sędzia dopatrzył się, że Joshua Kimmich nieprzepisowo blokował jednego z rywali i gola anulował.

Niemcy przeważali i szukali sobie okazji do strzelenia gola. Z dystansu spróbował Kimmich, potem z wolnego w mur trafił Kroos. Duńczycy długo zbierali się do odpowiedzi. Christian Eriksen został jednak zablokowany przez Antonio Ruedigera, a Joakim Maehle uderzył obok słupka. Potem Eriksen jak Kroos trafił w mur z wolnego.

Pierwsza połowa została po niewiele ponad dwóch kwadransach przerwana z powodu burzy, deszczu i gradu. Sędzia Michael Oliver zaprosił piłkarzy do szatni. Po wznowieniu gry po kilkunastu minutach Schmeichel nie dał się pokonać Havertzowi, a Schlotterbeck trafił w boczną siatkę.

W samej końcówce szansę mieli Duńczycy. Hojlund wyszedł sam na sam z Neuerem, ale był lekko spóźniony, bramkarz Niemców dobrze wyszedł i gospodarze zostali uratowani.

Tuż po przerwie piłka wpadła do siatki Niemców. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Andersena, a ten zdobył bramkę na 1:0. Gol został jednak po analizie VAR anulowany, bo w tej akcji na minimalnym spalonym był Delaney.

Minęło kilkadziesiąt sekund i Andersen lekko dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia Oliver po analizie VAR wskazał na punkt 11 metrów. Rzut karny wykorzystał Kai Havertz.

Potem Havertz powinien podwyższyć prowadzenie, ale nie trafił w bramkę w sytuacji sam na sam ze Schemichelem. Po chwili napastnik Arsenalu dograł do Sane, ten przestrzelił, ale i tak był na spalonym.

W 68. minucie Niemcy w końcu zadali drugi cios. Schlotterbeck zagrał długie podanie do Musiali, zawahał się w tej akcji Schmeichel i Die Mannschaft prowadził 2:0. Musiala strzelił 3. gola w turnieju.

Niemcy przy dwubramkowym prowadzeniu nie cofnęli się i czekali na kolejne okazje. Kilka ich mieli, ale Nicklas Fuellkrug, który i tak był na spalonym, przegrał pojedynek ze Schmeichelem, a Benjamin Henrichs uderzył nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry Wirtz trafił do siatki, ale gol został anulowany z powodu spalonego. Havertz też miał okazję w końcówce, lecz zatrzymał go Schmeichel.

Niemcy ostatecznie wygrali 2:0 i zagrają w ćwierćfinale 5 lipca w Stuttgarcie z lepszym z pary Hiszpania - Gruzja.

29.06.2024, Signal Iduna Park (Dortmund)