Beznadziejna Legia ograna w Szczecinie. Rezerwowy bohaterem Pogoni (VIDEO)

Data dodania: 20-09-2024 22:03

Kolejny beznadziejny mecz rozegrała Legia Warszawa pod wodzą Goncalo Feio i coraz więcej wskazuje na to, że przy Łazienkowskiej 3 za moment będzie gorąco w szatni oraz w gabinetach, bo na cenzurowanym jest także dyrektor sportowy Jacek Zieliński. Wojskowi w piątek w 9. kolejce PKO BP Ekstraklasy zasłużenie ulegli Pogoni Szczecin, która była lepsza, a wygrała po ładnym uderzenie wprowadzonego z ławki Alexandra Gorgona.

Pogoń od początku przejęła inicjatywę, a Legia wyglądała tak, jakby przyjechała po bezbramkowy remis. Portowcy przeważali i już na początku spotkania po świetnej wrzutce od Kamila Grosickiego ładnie głową piłkę skontrował Koulouris, ale nie trafił w bramkę. Kolejne okazje mieli też Grosicki i Ulvestad. Kibice w Szczecinie czekali na bramkę, lecz do przerwy było 0:0. Legia nie stworzyła w I połowie absolutnie żadnego zagrożenia.

Po zmianie stron Legia zagrała już odważniej, ale to nie znaczy, że dużo lepiej. Wciąż bardziej pachniało bramką dla Pogoni i w końcu piłka wpadła do siatki gości. W 64. minucie Alexander Gorgon przejął piłkę przed polem karnym i huknął idealnie sprzed pola karnego. Kacper Tobiasz nie dał rady sięgnąć piłki.

Potem Legia musiała zagrać jeszcze odważniej. Kilka razy przycisnęła, parę razy zakotłowało się pod bramką Cojocaru, ale piłka do siatki Pogoni nie wpadła. Świetną szansę na podwyższenie wyniku miał za to Grosicki, lecz w sytuacji sam na sam zatrzymał go Tobiasz. Groźnie uderzył też Kurzawa.

Legia przegrała drugi mecz z rzędu i czołówka za chwilę może jej odjechać, a szczególnie liderujący Lech Poznań, który może mieć 8 punktów przewagi. Pogoń ma 2 oczka więcej i wskoczyła na 2. lokatę. Legia jest na 5. pozycji.

W następnej kolejce Legia podejmie Górnika Zabrze, a Pogoń jedzie do GKS Katowice.