Szwedzka jakość Lecha. Patrik Walemark strącił Koronę (VIDEO)

Data dodania: 29-09-2024 16:45

Lech Poznań wygrał po szalonym meczu z Koroną w Kielcach w 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Lider tabeli zwyciężył w wyjazdowym spotkaniu po hat-tricku sprowadzonego latem Patrika Walemarka.

Szwedzki piłkarz otworzył wynik w 14. minucie. Bardzo dobre podanie posłał do niego Afonos Sousa, a Walemark odnalazł się w polu karnym i uderzył precyzyjnie, pokonując Xaviera Dziekońskiego.

Korona zareagowała odpowiednio, bo zaczęła atakować i zagrażać bramce Lecha. Wyrównała już w 27. minucie. Pedro Nunes dostał dobre podanie, opanował piłkę, wykorzystał fakt, że miał dużo miejsca i precyzyjnie uderzył obok wysuniętego Bartosza Mrozka.

Jeszcze przed przerwą brzydki faul popełnił Martin Remacle. Piłkarz Korony poturbował Afonso Sousę. Według sędziego zapracował jednak tylko na żółtą kartkę za takie wejście.

Po przerwie Korona nie zamierzała bronić remisu. Gospodarze ruszyli do przodu i atakowali. W 57. minucie doszło do zamieszania w polu karnym. Dino Hotić uderzył jednego z rywali ręką w twarz, a sędzia Piotr Lasyk po analizie VAR podyktował rzut karny dla gospodarzy.

Lech ekspresowo odpowiedział i wrócił na prowadzenie. W 61. minucie było już 2:2. Uderzył Douglas, a Walemark dobił piłkę do siatki i po akcji Szwedów był remis. Po chwili 22-letni skrzydłowy skompletował hat-trick. Tym razem zagrał mu kolejny z rodaków w Kolejorzu, czyli Mikael Ishak. Walemark dostał piłkę i trafił na 3:2.

Korona szukała odwrócenia wyniku lub chociaż remisu, ale nic nie wskórała. Kielczanie przegrali i w tabeli mają 9 punktów po 10 meczach. Zajmują 15. miejsce, tuż nad strefą spadkową. Lech jest liderem z 25 oczkami. W następnej kolejce Kolejorz podejmie Motor Lublin, a Korona zagra w Łodzi z Widzewem.