Zostawili medale i zrobili coś niesamowitego! Takie sceny po meczu o brąz
Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 19-07-2026 16:20
Mecz o trzecie miejsce na mistrzostwach świata pomiędzy Anglią a Francją dostarczył wielu emocji sportowych, ale największe poruszenie wywołały wydarzenia zaraz po końcowym gwizdku. Piłkarze obu drużyn odłożyli na bok świętowanie oraz sportową złość i wspólnie zebrali się na środku boiska. Wyjątkowy gest zawodników błyskawicznie obiegł media na całym świecie.
Reprezentanci Anglii tuż po odebraniu brązowych medali podeszli do swoich rywali z boiska. Bukayo Saka, Marc Guehi i Trevoh Chalobah zainicjowali niezwykłe spotkanie na murawie. Po drugiej stronie stanęli Castello Lukeba, Dayot Upamecano oraz Jean-Philippe Mateta.
Zawodnicycobjęli się i wspólnie pomodlili. W ten sposób pokazali, że szacunek, przyjaźń i jedność są w sporcie znacznie ważniejsze niż końcowy wynik rywalizacji.

Kibice i dziennikarze na całym świecie szeroko komentują postawę zawodników.
Źródło: Media społecznościowe











