Fatalny uraz gwiazdy Realu Madryt! Cały sezon i Euro 2020 z głowy?

Data dodania: 24-07-2019 8:53

Fatalnego urazu w meczu w ramach International Champions Cup nabawił się Marco Asensio z Realu Madryt. Hiszpan zderzył się z Pierre-Emerickiem Aubameyangiem z Arsenalu i boisko opuścił na noszach. Pierwsze diagnozy są tragiczne.

Asensio może nie zagrać przez praktycznie cały sezon! Według najnowszych doniesień pomocnik zerwał więzadła krzyżowe!

23-latek w meczu z Arsenalem wszedł na boisko w przerwe przy stanie 2:0 dla rywala. W 59. minucie wyrównał, a wcześniej wniósł sporo ożywienia w poczynania Realu.

Byłoby pięknie, gdyby nie 64. minuta. Wówczas po wyglądającym na niegroźne starciu z Augameyangiem piłkarz Realu upadł na murawę. Widać było, że stało się coś poważnego.

Hiszpanie informują już, że Asensio zerwał więzadła krzyżowe i będzie pauzował od 8 do 10 miesięcy! W najgorszym przypadku straci więc cały sezon, a pewnie koło nosa przejdą mu też mistrzostwa Europy!

- To wygląda fatalnie. Jesteśmy wstrząśnięci i zmartwieni - skomentował sytuację trener Realu, Zinedine Zidane.

Całkiem możliwe, że w tej sytuacji Real będzie chciał sprowadzić jeszcze jednego pomocnika. W ofensywie zostają bowiem Isco, Hazard, Rodrygo, Vinicius Junior, Lucas Vazquez, Gareth Bale.