Pogoń Szczecin zrównuje się punktami z liderującym Śląskiem!

Data dodania: 10-08-2019 17:08

Pogoń Szczecin pokonała przed własną publicznością Wisłę Kraków 1:0 w 4. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dzięki wygranej "Portowcy" wskoczyli na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Gospodarze dzisiejszego spotkania bardzo dobrze weszli w sezon. Zanotowali komplet punktów Legią Warszawa i Arką Gdynia. Do tego dołożyli jeden punkt w starciu z Piastem, co sklasyfikowało ich w górnej połowie stawki. Z kolei w Wiśle Kraków nastroje nie były już tak dobre. Po trzech spotkaniach "Biała Gwiazda" miała cztery punkty. Ich komplet udało się zdobyć tylko w starciu z Górnikiem Zabrze.

Na początku spotkania ofensywną akcję przeprowadził Mak. Gdy wydawało się, że coś z tego będzie, skuteczną interwencją popisał się Stipica i wyjaśnił całą sytuację. Później przed szansą stanął Buksa. Napastnik wykorzystał błąd defensywy rywali i oddał strzał sprzed pola karnego. Uderzenie było jednak niecelne. W 22. minucie mogło być 1:0 dla Wisły. Po wstrzeleniu piłki w pole karne, Brożek po profesorsku zmylił obrońcę i dograł do niepilnowanego Boguskiego, ale jego strzał wylądował w rękach Stipica.

Strzelecką niemoc przełamała Pogoń parę minut po przerwie. Triantafyllopoulos wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Nunesa i strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Chwilę później po akcji skrzydłem do środka zbiegł Buksa i oddał groźny strzał. Na posterunku był jednak Buchalik. Po godzinie gry powinno być 1:1. Boguski dostał idealne dośrodkowanie w pole karne, ale fatalnie spudłował.

Przed szansą na uratowanie punktu stanął również Błaszczykowski. Reprezentant Polski obrócił się z futbolówką w polu karnym, ale strzał powędrował nad poprzeczkę. W samej końcówce po świetnym rajdzie sam na sam z bramkarzem wyszedł Hostikka, lecz przegrał ten pojedynek fatalnie pudłując.