SSC Napoli pokonuje obrońców tytułu na otwarcie Ligi Mistrzów!

Data dodania: 17-09-2019 22:58

SSC Napoli pokonało 2:0 przed własną publicznością FC Liverpool w 1. kolejce Ligi Mistrzów. Na boisku w drużynie gospodarzy po przerwie pojawił się Piotr Zieliński.

Obrońcy tytułu na rozpoczęcie rozgrywek pojechali do Włoch zmierzyć się z Napoli. Niestety spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Początek spotkania był bardzo wyrównany, obie ekipy starały się narzucić swoje warunki gry, lecz defensywa obu rywali byłą zbyt skuteczna.

Już w 7. minucie zobaczyliśmy dwa groźne strzały Ruiza i dobitkę Lozano, która zakończyła się zatrzepotaniem piłki w siatce, lecz sędzia odgwizdał spalonego. W odpowiedzi Henderson zagrał wysokie podanie za linię obrony Napoli do Sadio Mane, a strzał Senegalczyka wybronił Meret.

Po zmianie stron zobaczyliśmy świetną akcję gospodarzy. Po dośrodkowaniu Ruiza piłka wylądowała na nodze Mertensa. Jego strzał odbił jednak Adrian, popisując się świetnym refleksem. W 80. minucie spotkania Callejon wbiegł z impetem w pole karne gości. Wykorzystał spóźnioną interwencję Robertsona i przewrócił się o jego nogę na ziemię. Arbiter stwierdził, że należy się rzut karny. Do wykonania jedenastki podszedł Mertens. Uderzył mocno w prawy róg bramki, by potem cieszyć się z wyjścia na prowadzenie.

Piłkarze Napoli postawili kropkę nad "i" w doliczonym czasie gry. Llorente wygrał rywalizację o dopadnięcie do bezpańskiej piłki w polu karnym. Piłka po odbiciu od nogi bramkarza znalazła się w siatce.