Trzecia wygrana Lechii z rzędu. Nieudany debiut trenera w Koronie Kielce

Data dodania: 21-09-2019 19:56

Lechia Gdańsk zaczęła sezon od trzech domowych remisów, a Korona Kielce od dwóch meczów bez porażki na wyjazdach. W sobotę Biało-Zieloni wygrali jednak po raz drugi z rzędu na swojej murawie, a Korona poniosła trzecią porażkę na obcym terenie.

Ekipa Piotra Stokowca, który kilka dni temu przedłużył umowę do 2022 roku, wygrała 2:0 z Koroną, w której na ławce debiutował Mirosław Smyła.

Gospodarze objęli prowadzenie w 36. minucie, gdy mający po żółtej kartce Maciej Gajos i Filip Mladenović sfinalizowali akcję. Ten drugi dograł, pierwszy uderzył i było 1:0. Wynik na 2:0 ustalił w 53. minucie Lukas Haraslin. Słowak przedarł się ze skrzydła i ładnym strzałem lewą nogą trafił do siatki.

W tabeli Lechia z 16 punktami jest na 5. pozycji, a Korona ma zaledwie 5 oczek i wyprzedza tylko ŁKS Łódź. W następnej kolejce Lechia przyjedzie na spotkanie z Legią w Warszawie, a Korona przełamania i pierwszej wygranej od 1. kolejki i zwycięstwa z Rakowem Częstochowa poszuka w starciu u siebie ze Śląskiem Wrocław.