LM: Morata wybawia z opresji Atletico Madryt!

Data dodania: 22-10-2019 20:41

Atletico Madryt pokonało przed własną publicznością Bayer Leverkusen 1:0 w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Z kolei w starciu Szachtara z Dinamem padł remis 2:2.

Atletico Madryt po zremisowanym spotkaniu z Juventusem oraz wygranej z Lokomotiwem Moskwa miało bardzo dobrą pozycję wyjściową do starcia przeciwko Bayerowi Leverkusen. Przedstawiciel Bundesligi w Lidze Mistrzów radzi sobie bardzo słabo. Po dwóch porażkach z Juventusem i Lokomotiwem zajmowali ostatnie miejsce w grupie D.

Kibice zgromadzeni na stadionie byli świadkami bardzo wyrównanego spotkania, w którym to jednak gospodarze dążyli do zdobywania goli, a goście postawili na defensywę i kontry. Strzelecka niemoc trwała bardzo długo, lecz w końcówce spotkania została przełamana. Po wyjściu z szybką akcją piłka trafiła na lewe skrzydło do Renana Lodi. Ten precyzyjnie dośrodkował do idealnie wbiegającego Moraty, a Hiszpan strzałem głową po profesorsku wykończył akcję.

Z kolei w Doniecku miejscowy Szachtar podejmował Dinamo Zagrzeb. W tym starciu nie było zdecydowanego faworyta spotkaia, ponieważ oba zespoły zanotowały wygraną z Atalantą i porażkę z Manchesterem City. Na boisku nie zabrakło emocji oraz bramek. Już w 16. minucie wynik spotkania otworzył Konoplyaka po dograniu Marlosa.

Odpowiedź drużyny gości była bardzo szybka. Jeszcze przed przerwą genialnym dryblingiem na skrzydle popisał się Orisic. Gdy zbliżył się do pola karnego rywali, dograł do Olmo, który strzałem z pierwszej piłki wyrównał wynik spotkania. Po przerwie goście wyszli na prowadzenie. W zamieszaniu w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sędzia dopatrzył się faulu i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Orsic i pewnie skierował piłkę do siatki. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Udało im się to kwadrans przed końcem. Prostopadłą piłkę w pole karne posłał Alan, a tam Dodo przedryblował obrońcę oraz bramkarza i skierował piłkę do siatki.