Wygrana Udinese i asysta Łukasza Teodorczyka

Data dodania: 04-11-2019 10:50

W niedzielnym spotkaniu 11. kolejki włoskiej Serie A Genoa CFC podejmowała na własnym terenie Udinese Calcio i przegrała ten mecz 1:3 (1:1). W ekipie gości asystę zaliczył Łukasz Teodorczyk.

W 22. minucie wynik w ekipie "Rossoblu" otworzył Goran Pandev, jednak jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania. Strzelcem bramki został Rodrigo De Paul. W drugiej części gry, a dokładnie w samej końcówce padły jeszcze dwa gole.

Najpierw w 87. minucie na listę strzelców wpisał się Ken Sema, a w doliczonym czasie wynik podwyższył jeszcze Kevin Lasagna, któremu asystował Łukasz Teodorczyk. Polski napastnik nie wyszedł w podstawowym składzie i trener Luca Gotti wpuścił go dopiero w 89. minucie. Zmienił Stefano Okakę.

Popularny "Teo" przyszedł do Udinese 17 sierpnia 2018 roku z RSC Anderlecht. Od tamtej pory rozegrał 18 spotkań, strzelił 1 bramkę i zanotował taką samą liczbę asyst. Niestety przez większość czasu zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W tym sezonie wystąpił jak na razie w dwóch meczach włoskiej ekstraklasy i zaliczył jedną asystę.

Udinese aktualnie znajduje się na 12. pozycji w tabeli i ma na swoim koncie 13 punktów. W następnej kolejce "Zebry" zagrają u siebie z drużyną Thiago Cionka - SPAL. Mecz rozpocznie się w niedziele o godzinie 15:00.