Lech pokonuje Wisłę Płock i wskakuje do górnej ósemki

Data dodania: 29-11-2019 22:24

Lech Poznań pokonał na wjeździe Wisłę Płock 2:0 w 17. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dzięki wygranej "Kolejorz" awansował do górnej połowy ligowej tabeli.

Na początku spotkania zobaczyliśmy potężny strzał Amarala zza pola karnego, niestety gorzej było z celnością. W odpowiedzi Merebaszwili doszedł do strzału po rozegraniu rzutu rożnego, ale piłka powędrowała wysoko ponad bramką. Po minięciu drugiego kwadransa gry, goście przejęli inicjatywę i otworzyli wynik spotkania. Amaral fantastycznie wyłożył piłkę Puchaczowi, a ten mocnym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką.

Po zmianie stron Tomasik zbiegł do linii końcowej i dośrodkował, ale jego zagranie zostało zablokowane przez dobrze ustawionego Kostewycza. Parę minut później Jevtić zdecydował się na uderzenie ze stojącej piłki. Dahne niepewnie interweniował, ale jego błąd naprawił obrońca. Parę minut po tej akcji Gytkjaer wyszedł na czystą pozycję po kapitalnym podaniu Tiby, lecz w pojedynku 1 na 1 lepszy okazał się Dahne.

Napastnik Lecha dopiął swego w doliczonym czasie gry. Van der Hart zagrał za linię obrony Wisły Płock, piłkę przejął Tiba, po czym odegrał do stojącego w polu karnym Gytkjaera. Napastnik "Kolejorza" pewnie wpakował futbolówkę do siatki.