Szykuje się powrót gwiazdy do PKO Ekstraklasy! Niespodziewany kierunek hiszpańskiego snajpera
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 27-01-2020 15:46
Były as Korony Kielce i Cracovii Airam Cabrera może wkrótce wrócić do PKO Ekstraklasy. Kierunek jest mocno zaskakujący. Okazuje się, że Hiszpan ma wzmocnić Wisłę Kraków!
Od sympatycznego kolegi dla równie sympatycznego pana Piotra ploteczka z Turcji – Airam Cabrera, były napastnik Cracovii bliski powrotu do Krakowa. Wiosną ma strzelać gole w barwach Wisły Kraków.
— Piotr Wołosik (@PiotrWolosik) January 27, 2020
32-letni Cabrera w minionym sezonie grał w Cracovii (28 meczów, 14 goli i 2 asysty), a w rozgrywkach 2015-2016 w Koronie Kielce (28 spotkań, 16 bramek i 2 asysty). Latem 2019 roku wrócił do Hiszpanii do Extremadury, z której do Pasów był tylko wypożyczony. LaLiga2 przerosła jednak Cabrerę. W tym sezonie zagrał tylko 129 minut w 5 spotkaniach i strzelił gola. O ile latem był za drogi dla Cracovii, teraz, na pół roku przed końcem umowy z obecnym klubem, jest w zasięgu polskich klubów. Także Wisły Kraków, której sytuacja finansowa od dawna nie jest najlepsza, ale wygląda na to, że przy Reymonta 22 podziałali i uda się Cabrerę sprowadzić.
Wisła Kraków ma w ataku 36-letniego Pawła Brożka oraz wypożyczonego z Hellas Werona 21-letniego Lubomira Tuptę i 17-letniego Aleksandra Buksę. Nieoficjalnie wiadomo, że znalazła dodatkowe środki, by ściągnąć Cabrerę, który ma pomóc, regularnym strzelaniem goli, w walce o utrzymanie.
Futbol.pl











