PKO BP Ekstraklasa. Wisła Płock zostaje w najwyższej klasie rozgrywkowej

Data dodania: 08-05-2021 17:00

W pierwszym sobotnim spotkaniu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1. Dzięki remisowi goście zapewnili sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podopieczni Macieja Bartoszka są obecnie na 13. miejscu w tabeli i mają 30 punktów. "Górale" na razie są na samym końcu tabeli z dorobkiem 25 oczek.

Tego nikt się nie spodziewał, ale już w 5. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Jakub Hora. 30-letni pomocnik przejął piłkę i prezycyjnym strzałem nie dał żadnych szans Krzysztofowi Kamińskiemu.

Bramkę na wagę remisu w 28. minucie strzelił Mateusz Szwoch. Pomocnik "Nafciarzy" wykorzystał rzut karny. Zawodnik pewnie uderzył w lewą stronę i Michal Peškovič musiał wyciągać piłkę z siatki.