Lechia wyrwała trzy punkty z Piastem. Zwoliński bohaterem

Dodał: Kacper Zieliński
Data dodania: 18-09-2021 22:15

Lechia Gdańsk pokonała w meczu 8. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice 1:0. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Łukasz Zwoliński, który zdobył jedyną bramkę meczu już w 12. minucie. Lechia awansowała na 4. miejsce w tabeli.

Lechia Gdańsk w sobotni wieczór podejmowała na własnym boisku Piast Gliwice. Gdańszczanie, który od trzech kolejek nie wygrali w lidze, w końcu zainkasowali komplet punktów. Zwycięskiego gola strzelił Łukasz Zwoliński, który w 12. minucie wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Josepha Ceesay'a. Później obie drużyny miały swoje szanse, ale brakowało szybkich akcji i klarownych sytuacji. Lechia spokojnie dowiozła zwycięstwo do końca i awansowała na 4. miejsce w tabeli. Piast jest 9., ale do Lechii traci zaledwie trzy punkty.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:0 (1:0)
Zwoliński 12

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović - Mateusz Żukowski (89' Bartosz Kopacz), Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak - Maciej Gajos (77' Jan Biegański), Jarosław Kubicki - Joseph Ceesay (41' Conrado), Flavio Paixao (78' Kacper Sezonienko), Ilkay Durmus - Łukasz Zwoliński (90' Tomasz Makowski).

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Ariel Mosór, Tomasz Mokwa - Patryk Lipski, Patryk Sokołowski - Damian Kądzior (90+1' Tomasz Jodłowiec), Michał Chrapek (72' Arkadiusz Pyrka), Dominik Steczyk (77' Michael Ameyaw) - Alberto Toril (77' Nikola Stojliković).