Postrzelane w meczu Piasta z Cracovią. Hat-trick Pelle van Amersfoorta

Data dodania: 27-09-2021 20:35

Aż sześć goli padło w ostatnim meczu dziewiątej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Piast Gliwice przegrał u siebie z Cracovią 2:4.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 10. minucie gry po trafieniu Damiana Kądziora. Cracovia wyrównała dziewięć minut później po strzale Cornela Rapy. Goście objęli prowadzenie w 34. minucie. Dośrodkowanie Siplaka na gola zamienił Pelle van Amersfoort.

Holenderski napastnik podwyższył prowadzenie niespełna kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania. Piast odpowiedział golem już 120 sekund później. Michael Ameyaw przejął piłkę w polu karnym i strzałem z bliska nie dał szans bramkarzowi Pasów.

Wynik meczu ustalił w 71. minucie van Amersfoort, który skompletował hat-tricka

Cracovia dzięki zwycięstwu przesunęła się na siódme miejsce w tabeli. Piast ma za sobą trzy porażki z rzędu i zbliżył się do strefy spadkowej. Zespół z Gliwic zajmuje trzynastą pozycję.

Piast Gliwice - Cracovia 2:4 (1:2)
1:0 - Damian Kądzior 10'
1:1 - Cornel Rapa 19'
1:2 - Pelle van Amersfoort 34'
1:3 - Pelle van Amersfoort 58'
2:3 - Michael Ameyaw 60'
2:4 - Pelle van Amersfoort 71'

Składy:

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Ariel Mosór, Alexandros Katranis - Michał Chrapek (54' Patryk Lipski), Patryk Sokołowski - Dominik Steczyk (46' Tiago Alves), Damian Kądzior (89' Arkadiusz Pyrka), Kristopher Vida (54' Michael Ameyaw) - Alberto Toril (75' Nikola Stoljiljković).

Cracovia: Lukas Hrosso - Cornel Rapa, Matej Rodin, Jakub Jugas, Kamil Pestka - Karol Knap (72' Mathias Rasmussen) - Sergiu Hanca (90+5' Jakub Myszor), Pelle van Amersfoort, Damir Sadiković (72' Sylwester Lusiusz), Michal Siplak (72' Kamil Ogorzały)  - Marcos Alvarez (67' Florian Loshaj).