Zacięty mecz Śląska ze Stalą Mielec. Wrocławianie wyrwali trzy punkty w końcówce

Dodał: Kacper Zieliński
Data dodania: 27-11-2021 17:19

W drugim sobotnim meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław podejmował Stal Mielec. Po zaciętym spotkaniu gospodarze wygrali 2:1, kończąc tym samym passę trzech meczów bez zwycięstwa w lidze.

Śląsk przystępował do meczu ze Stalą Mielec z nadzieją na przełamanie. Podopieczni Jacka Magiery w trzech poprzednich kolejkach Ekstraklasy zdobyli tylko punkt. Z kolei goście mieli świetną passę siedmiu meczów bez porażki.

Choć mecz był dość szybki i żywiołowy, na prawdziwe emocje kibice musieli czekać do ostatniego kwadransa. W 77. minucie Mateusz Praszelik zdecydował się na strzał z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od Mateusza Matrasa i wpadła do bramki. Zaledwie trzy minuty później Bozhidar Chorbadzhiyski doprowadził do wyrównania. Radość mielczan trwała jednak zaledwie minutę. Po podaniu Dino Stigleca, Petr Schwarz z bliskiej odległości pokonał Rafała Strączka.

Śląsk Wrocław - Stal Mielec 2:1 (0:0)
Praszelik 77, Schwarz 81 - Chorbadzhiyski 80

Śląsk Wrocław: Matus Putnocky - Łukasz Bejger, Konrad Poprawa, Wojciech Golla - Bartłomiej Pawłowski, Krzysztof Mączyński, Petr Schwarz, Dino Stiglec - Waldemar Sobota, Caye Quintana, Mateusz Praszelik

Stal Mielec: Rafał Strączek - Bozhidar Chorbadzhiyski, Mateusz Matras, Marcin Flis - Albin Granlund, Maciej Urbańczyk, Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger - Mateusz Mak, Maksymilian Sitek, Koki Hinokio