Twierdza Płock znowu nie padła. Słowak poprowadził Wisłę do zwycięstwa

Data dodania: 28-11-2021 14:48

Wisła Płock w 9. kolejnym meczu u siebie nie znalazła pogromcy. W ramach 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy Nafciarze pokonali Cracovię.

Ekipa Macieja Bartoszka u siebie przegrała w kwietniu, jeszcze w poprzednim sezonie, z Lechią Gdańsk. Od tamtej pory do Płocka przyjechały Radomiak, Zagłębie Lubin, Raków Częstochowa, Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin, Wisła Kraków, Termalika Bruk-Bet Nieciecza i Cracovia. Punkt wywiozły tylko Raków i Nieciecza.

Starała się przynajmniej o tyle też Cracovia, ale nie dała rady, chociaż odważnie ruszyła. Gola nie strzeliła, a w 14. minucie po centrze Vallo na 1:0 dla Wisły trafił już Szwoch. Vallo na asyście nie poprzestał, bo w 33. minucie dołożył bramkę mocnym strzałem pod poprzeczkę.

Cracovia przegrywała, ale tuż po przerwie odzyskać mogła wiarę, bo Filip Piszczek wyszedł w górę i strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Potem Krzysztof Kamiński już nie skapitulował, chociaż Pasy mniej lub bardziej groźne okazje miały.

Wisła wygrała i w tabeli wskoczyła na 7. miejsce. O 3 oczka wyprzedza 12. aktualnie Cracovię. W następnej kolejce Nafciarze jadą na mecz ze Stalą do Mielca, a Cracovia przyjmie Legię.