Derby Poznania dla Lecha. "Kolejorz" rozjechał Wartę Poznań

Dodał: Kacper Zieliński
Data dodania: 28-11-2021 17:11
Derby Poznania dla Lecha.

W drugim niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy kibice przy Bułgarskiej byli świadkami derbów Poznania. Lepszy okazał się Lech, który pokonał Wartę 2:0, dzięki dwóm golom z drugiej połowy.

Faworytem niedzielnych derbów był bez wątpienia Lech, który jest liderem tabeli Ekstraklasy. Warta znajduje się na niemal przeciwległym biegunie, zajmując 16. miejsce. Mecz nie był jednak jednostronny, a na gole kibice musieli czekać do drugiej połowy spotkania.

Mimo, iż od początku przewagę miał Lech, to goście stwarzali groźne sytuacje. Bardzo dobrze w bramce "Kolejorza" spisywał się Filip Bednarek, który trzykrotnie uchronił swój zespół przed utratą gola. W końcu piłka wpadła do bramki, ale Warty. W 53. minucie Joel Pereira znakomicie podał do Antonio Milicia, który otworzył wynik spotkania. 11 minut później Lech przypieczętował wygraną, a trafienie zaliczył niezawodny Mikael Ishak, dla którego był to dziewiąty gol w sezonie.

Lech Poznań - Warta Poznań 2:0 (0:0)
Milić 53, Ishak 64

Lech Poznań: Filip Bednarek - Joel Pereira (65' Alan Czerwiński), Bartosz Salamon, Antonio Milić, Barry Douglas - Nika Kwekweskiri, Jesper Karlstrom - Adriel Ba Loua (84' Filip Marchwiński), Joao Amaral (75' Dani Ramirez), Jakub Kamiński (75' Michał Skóraś) - Mikael Ishak (84' Artur Sobiech).

Warta Poznań: Adrian Lis - Robert Ivanov, Dawid Szymonowicz, Łukasz Trałka, Jakub Kiełb (62' Mateusz Kuzimski) - Jan Grzesik, Mateusz Kupczak, Michał Kopczyński - Szymon Czyż (62' Konrad Matuszewski), Jayson Papeau (89' Mateusz Czyżycki) - Adam Zrelak (89' Jakub Sangowski).