Wyrzucili FC Barcelona, wyrzucili też Real Madryt. Athletic Bilbao zmierza po Copa del Rey (VIDEO)

Data dodania: 03-02-2022 23:46

Real Madryt znowu nie zdobędzie Pucharu Hiszpanii. Królewscy na wygranie Copa del Rey czekają od 2014 roku i jeszcze poczekają. W tej edycji w ćwierćfinale wyrzucił ich za burtę Athletic Bilbao!

W czwartek poznaliśmy dwóch kolejnych półfinalistów Pucharu Hiszpanii. Do Rayo Vallecano (1:0 z RCD Mallorca) i Valencii (2:1 z Cadiz) dołączyły Betis Sewilla (4:0 z Realem Sociedad San Sebastian na wyjeździe!) oraz wspomniany Athletic. Ekipa z Kraju Basków po golu z 89. minuty wygrała 1:0 z Realem Madryt.

Królewscy wyszli na murawę po incydencie w drodze na stadion. To jednak nie miało większego wpływu na grę gości. Zdecydowanie bardziej odczuwalny był fakt, że na murawie nie było Karima Benzemy i że Vinicius Junior oraz Rodrygo dwie doby wcześniej grali w reprezentacji Brazylii daleko od Europy, bo Królewscy w I połowie nie stworzyli sobie żadnej okazji. Z kolei Athletic swoje szanse miał, lecz Thibaut Courtois nie skapitulował.

Po zmianie stron nadal lepsi byli gospodarze. Niby nie tworzyli wielu okazji, ale Real także nie potrafił nic wykreować. W ostatnim kwadransie do głosu zaczęli dochodzić goście i... w efekcie stracili gola. Po błędzie defensywy w 89. minucie do siatki trafił Alex Berenguer. W ten sposób Bilbao awansowało do półfinału, a Real ma walkę o jedno z trofeów z głowy.