Adam Buksa strzelił kolejnego gola w SuperLig. Inny snajper szybko odpowiedział Polakowi i znowu jest przed nim (VIDEO)

Data dodania: 06-05-2024 21:12

Adam Buksa zdobył 15. bramkę w sezonie w tureckiej SuperLig. Polski napastnik trafił do siatki z rzutu karnego w przegranym przez Antalyaspor domowym meczu 35. kolejki z Pendiksporem.

Adam Buksa w 13. minucie trafił do siatki, wykorzystując rzut karny. Napastnik wypożyczony z RC Lens dał prowadzenie Antalyasporowi i wyprzedził w klasyfikacji strzelców Krzysztofa Piątka, który ma 14 bramek.

Buksa dogonił też Mame Babę Thiama, ale tylko na 2 minuty. W 15. minucie Senegalczyk z Pendiksporu strzelił bowiem na 1:1. Przed Thiamem i Buksą w klasyfikacji snajperów SuperLig są tylko MAuro Icardi z Galatasaray - 23 gole, Edin Dżeko z Fenerbahce - 20 goli i Rey Manaj z Sivassporu.

Jeszcze przed przerwą prowadzenie gościom dał Halil Akbunar. Okazało się, że to był ostatni gol w tym meczu i Pendikspor wygrał w Antalyi 2:1.

Adam Buksa i Jakub Kałuziński zagrali w Antalyasporze cały mecz. Ich zespół jest w tabeli na 10. miejscu z dorobkiem 45 punktów.