Real, Real, Real! Zrobili to. Królewscy znowu najlepsi w Europie (VIDEO)

Data dodania: 28-05-2022 23:32

14. razy w historii Real Madryt został najlepszym klubowym zespołem Europy! Królewscy w rozegranym na Stade de France finale Ligi Mistrzów pokonał 1:0 Liverpool FC. Bohaterem Los Blancos, autorem jedynego gola, został Vinicius Junior.

Real jeszcze nigdy nie przegrał finału Ligi Mistrzów. A zagrał ich już 8!

To był bardzo dobry finał, chociaż padła tylko jedna bramka. Real zaczął nieźle, ale nie stworzył sobie jakieś okazji do zdobycia bramki. Liverpool FC odpowiedział po około kwadransie. Pierwszy celny strzał oddał Mohamed Salah i rozgrzał Thibauta Courtoisa - Belg zaczął od udanej interwencji po strzale Egipcjanina, zaraz poprawił broniąc uderzenie Thiago Alcantary i złapał niesamowitą energię i pewność.

Courtois został jednym z głównych bohaterów finału. Bronił kapitalnie. W 21. minucie świetnie zatrzymał Sadio Mane, zbijając piłkę na słupek.

Potem jeszcze bramkarz Realu bronił uderzenie Jordana Hendersona. W końcówce I połowy do bramki trafił Karim Benzema. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym i błędach defensywy Liverpoolu. The Reds uratował system VAR. Sędziowie uznali, że nie wszystko w tej akcji było zgodnie z przepisami i orzekli, że Benzema był na spalonym... Widocznie ocenili, że zagranie Fabinho było niecelowe i dlatego był spalony.

Ostatecznie jedynego gola strzelił w 59. minucie Vinicius Junior. Brazylijczyk dostał podanie od Fede Valverde, poniekąd został ustrzelony, i posłał futbolówkę do siatki. A sekundy wcześniej dwa groźne strzały oddał Mo Salah...

Potem jeszcze kilka razy Courtois kapitalnie spisywał się w bramce. Czy to na linii, czy na przedpolu, na ziemi i w powietrzu. Gracze Liverpoolu mogli tylko przeklinać w swoich językach - Salah, Jota, Mane, Firmino, Van Dijk. Nie udało się The Reds strzelić gola i 14. w historii triumf Realu Madryt w najważniejszym europejskich pucharze, a 8. w formule Ligi Mistrzów stał się faktem.

Real do finału dotarł, bijąc po drodze w grupie Inter Mediolan (dwie wygrane), Szachtar Donieck (dwie wygrane) i Szeriff Tyraspol (porażka i wygrana) oraz PSG w 1/8 finału (0:1 i 3:1), Chelsea (3:1  i 2:3 po dogrywce) w 1/4 finału i Manchester City w półfinale (3:4 i 3:1 po dogrywce).