ŁKS walczy mocno o utrzymanie. Odniósł bardzo ważne zwycięstwo (VIDEO)

Data dodania: 14-04-2024 15:32

ŁKS Łódź nie składa broni w walce o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie, chociaż szanse beniaminka na sukces nie są zbyt duże. Łodzianie w niedzielnym meczu 28. kolejki pokonali jednak Radomiaka Radom i opuścili ostatnie miejsce. Na pewno wygrana da im dodatkowy impuls do walki o ligowy byt.

ŁKS wiosnę zaczął fatalnie, bo przegrał cztery kolejne spotkania. Potem jednak złapał lepszą formę i w sześciu kolejnych meczach tylko raz przegrał - 0:6 z liderującą Jagiellonią Białystok. Do tego zanotował aż 3 zwycięstwa i zaliczył 2 remisy.

ŁKS z Radomiakiem objął prowadzenie w 19. minucie. Świetnie prostopadle zagrał Dani Ramirez, piłkę w pole karne wprowadził Kay Tejen i pokonał Gabriela Kobylaka.

Łodzianie prowadzili 1:0 do przerwy, ale szybko po zmianie stron padł wyrównujący gol. Po podaniu Rafała Wolskiego piłkę do siatki skierował Jardel. Piłka leciała w środek bramki, ale Dawid Arndt i tak skapitulował.

Gospodarze szybko odpowiedzieli. Tejan znowu wpadł w pole karne, oszukał defensywę gości i uderzył piłkę do bramki przy dalszym słupku.

Sytuacja Radomiaka stała się jeszcze gorsza w 57. minucie. Wówczas z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Rafał Wolski. Po niespełna kwadransie gry w osłabieniu Radomiak stracił jeszcze bramkę na 1:3. Autorem gola był Engjell Hoti. Bramkę na 4:1 powinien zdobyć w 83. minucie młody Antoni Młynarczyk, lecz nie trafił do pustej bramki.

Radomiak w osłabieniu zmniejszył jeszcze w końcówce rozmiary porażki. W 90. minucie do bramki trafił Guilherme Zimovski.

LKS po tej wygranej ma 21 punktów i jest przedostatni w tabeli, bowiem o oczko wyprzedza Ruch Chorzów. Radomiak plasuje się na 10. lokacie z 35 punktami.

W następnej kolejce ŁKS podejmie Lecha Poznań i jeśli zrobi to, co Puszcza Niepołomice, czyli ogra Kolejorza, to mocno zwiększy swoje szanse na utrzymanie. Radomia zagra na wyjeździe z walczącą o ligowy byt, 16. w stawce Koroną Kielce.