Lech wygrał po kuriozalnym karnym. Kibice ukarali działaczy Kolejorza (VIDEO)

Data dodania: 21-07-2024 19:22

Lech Poznań pokonał Górnika Zabrze na inaugurację sezonu 2024-2025 na swoim stadionie. Kolejorz objął prowadzenie w starciu 1. kolejki po rzucie karnym podyktowanym w kuriozalnych okolicznościach. Gdyby nie kiks, to jedenastki by nie było. W doliczonym czasie gry gospodarze dobili rywala ciosem na 2:0.

Mecz przy Bułgarskiej zaczął się w... ciszy. Kibice Lecha niezadowoleni po poprzednim fatalnym sezonie oczekiwali konkretnych działań w letnim okienku transferowym. Tymczasem działacze sprowadzili tylko stopera Alexa Douglasa, który wyszedł w pierwszym składzie i napastnika Bryana Fiabemę, który pojawił się w końcówce z ławki. Złość na władze klubu przełożyła się na brak dopingu w I połowie.

Na boisku Lech sprawiał lepsze wrażenie niż Górnik. Gospodarze mieli przewagę i uderzali, al. ani Kristoffer Velde, dla którego mógł to być ostatni mecz przed odejściem do Olympiakosu Pireus, ani Antoni Kozubal nie trafił do siatki. W 29. minucie efektownie próbował to zrobić przewrotką Michael Ishak, ale skiksował. Ten błąd Szweda spowodował, że piłka trafiła w rękę Soichiro Kozukiego. Sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny dla Lecha. Jedenastkę na bramkę zamienił Ishak, chociaż Michał Szromnik wyczuł intencję snajpera.

Jeszcze przed przerwą na 2:0 powinien podwyższyć Ishak, ale zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem.

Po zmianie stron Górnik zaczął być aktywniejszy i atakować. Nie tworzył jednak większego zagrożenia, a Bartosz Mrozek interweniował rzadko. Lech próbował wciągać gości na swoją połowę i kontrować, lecz niewiele z tego wynikało.

Gdy wydawało się, że skończy się 1:0, w przedostatniej minucie doliczonego czasu gry w pole karne wpadł z boku Dino Hotić i precyzyjnym mocnym strzałem pokonał Szromnika, dając Kolejorzowi dwubramkową wygraną na inaugurację. I poprawę, lekką, nastrojów na trybunach.

W 2. kolejce Lech jedzie do Łodzi na mecz z Widzewem. Z kolei Górnik powalczy znowu na wyjeździe, grając z Puszczą Niepołomice.