Adam Buksa nie zawodzi w nowym klubie. Trzeci mecz w lidze i trzeci gola polskiego snajpera

Data dodania: 24-08-2024 17:33

Adam Buksa dobrze odnalazł się w FC Midtjylland po letnim transferze do tego klubu. Reprezentant Polski w sobotę strzelił kolejnego gola w duńskim zespole. Buksa trafił do siatki w spotkaniu 6. kolejki Superligi z Sonderjyske.

Buksa zagrał do tej pory w 8 spotkaniach FC Midtjylland. W lidze strzelił gola w starciach z Aarhus GF (1:1) i Aalborg BK (2:0), a w eliminacjach Ligi Mistrzów trafił do siatki w konfrontacji z Ferencvarosem Budapeszt (2:0).

W sobotę Buksa po dwóch meczach ligowych, które opuścił, zagrał w wyjściowym składzie przeciwko Sonderjyske. Goście zaskoczyli i w 4. minucie objęli prowadzenie, ale w 15. minucie Adam Buksa doprowadził do remisu. W 33. minucie rywale znowu prowadzili, lecz po zmianie stron najpierw wyrównał w 56. minucie Chilufya, a w 76. minucie trafił na 3:2 Gabriel i gospodarze wygrali. FC Midtjylland w tabeli Superligi jest po 6 kolejkach na 1. miejscu. Wywalczył 14 punktów. Oczko mniej ma Aarhus, a dwa punkty mniej przy jednym meczu rozegranym mniej ugrał Silkeborg.

Już w środę FC Midtjylland zagra rewanż ze Slovanem Bratysława. W pierwszym spotkaniu ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzów Duńczycy zremisowali ze Słowakami u siebie 1:1.