Co za akcja polskiego talentu! W taki sposób strzelił swojego debiutanckiego gola w zespole giganta (VIDEO)

Data dodania: 24-08-2024 19:04

Jan Faberski, który powoli będzie pukał do pierwszego zespołu Ajaksu, popisał się piękną akcją w rezerwach holenderskiego giganta. I strzelił świetną bramkę po kilkudziesięciometrowym rajdzie.

Faberski ma pewne widoki na debiut w pierwszym zespole, bo ostatnio został nawet włączony do kadry na eliminacje Ligi Europy - w kadrze na mecz z Jagiellonią Białystok się jednak nie znalazł. 18-letni piłkarz póki co zagrał w tym sezonie pierwsze spotkania w ekipie U-21 Ajaksu i w trzecim występie strzelił debiutanckiego gola.

W sobotnim meczu drugoligowej drużyny z FC Eindhoven na wyjeździe Faberski pojawił się na murawie w 57. minucie przy wyniku 1:0 dla Ajaksu. Kilka chwil później swojego drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Julian Rijkhoff, a w 80. minucie Jan Faberski przeprowadził kapitalną akcję, ruszając z własnej połowy i mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy!

Faberski w Ajaksie w ekipie U-17 zanotował 24 mecze, 8 goli i 3 asysty, a w zespole U-18 31 spotkań, 9 bramek i 6 asyst.